فرماندار عسلویه:
نظام‌مند بودن اقدامات و تلاش‌ها برای تهیه سند جامع سلامت عسلویه ضروری است

4 مهر 1396
فرماندار عسلویه گفت: نظام‌مند بودن اقدامات و تلاش‌ها برای تهیه سند جامع سلامت عسلویه ضروری است و این سند نقشه راهی است که باید جهت‌گیری‌ها به‌سوی آن باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، عبدالله نادری در کارگاه انتقال تجارب، خانه مشارکت مردمی با گرامیداشت ایام ماه محرم، این ماه را نماد مبارزه با ظلم و ستم دانست و اظهار داشت: محرم و عاشورا نماد مظلومیت و حق‌طلبی است و امام حسین (ع) متعلق به تمام بشریت است و باید فرهنگ عاشورا را به‌عنوان نماد مبارزه با ظلم و بیداد زنده نگه‌داشته شود.
وی بابیان اینکه در حوزه سلامت، دولت برنامه مدونی دارد افزود: برای ارتقای زیرساخت‌های حوزه سلامت کارهای خوبی انجام‌گرفته و برای رسیدن به اهداف موردنظر باید مردم وارد عرصه شوند تا شاهد شکل‌گیری و ترویج فرهنگ سلامت در همه اقشار جامعه باشیم.
رییس شورای سلامت شهرستان عسلویه، دولت را بسترساز فعالیت‌های مردمی دانست و تأکید کرد: سلامت حق طبیعی مردم است و همه باید تلاش کنند تا جامعه‌ای سالم و بالنده داشته باشیم و یکی از مهم‌ترین وظیفه شورای سلامت آموزش به مردم است و باید پلی ارتباطی بین مردم و مسئولان باشد.
نادری، شناسایی و پیش‌بینی اولویت‌های پیشرو در حوزه سلامت را نخستین اقدام شبکه بهداشت شهرستان عنوان کرد و گفت: برای نظام‌مند بودن اقدامات و تلاش‌ها تهیه سند جامع سلامت شهرستان عسلویه ضروری است و این سند نقشه راهی است که باید جهت‌گیری‌ها به‌سوی آن باشد و از همه فعالیت‌های پژوهشی در این زمینه حمایت می‌‌شود.
فرماندار عسلویه مدارس و دانش آموزان را یکی ظرفیت‌های موجود برای نهادینه‌سازی فرهنگ سلامت در جامعه دانست و از همه متولیان امر خواستار مشارکت با آنها شد.
رییس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز گفت: برگزاری این کارگاه را یک اقدام مهم و استارت خوبی در جهت تدوین سند سلامت شهرستان عسلویه است.
دکتر عیسی صفوی افزود: استمرار هم‌اندیشی، گفتگو و تعامل میان کمیته‌های سلامت شهرستان به‌منظور توافق بر ۵ مشکل اولویت‌دار شهرستان ضروری است.
جاسم زارعی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: افرادی که از سر شوق و عقل پا در راه خدمت به مردم و تأمین سلامت همگانی می¬گذارند در اندک زمانی متوجه می‌شوند که پرداختن به ابعاد 4 گانه سلامت (جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی) از عهده هیچ تک نهادی مانند وزارت بهداشت ساخته نیست و تنها با همکاری بخش‌های دیگر توسعه که در برهم زدن سلامت یا تأمین آن نقش مؤثر دارند، میسر می‌شود.
در این نشست با اهدای لوح تقدیر توسط شبکه بهداشت و درمان و شورای شهر عسلویه از زحمات آقای حبیب‌الله انصاریان تقدیر شد.
همچنین شورای اسلامی بخش چاه مبارک از تلاش‌های مهندس زارعی سرپرست شبکه بهداشت و درمان به دلیل اجرای خوب طرح تحول نظام سلامت در شهرستان عسلویه تجلیل کرد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، چهارمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه با دستور کار تشریح نحوه فعالیت و همکاری عملی اعضای خانه مشارکت مردمی و پیام‌گزاران سلامت تصویب 5 اولویت سلامت شهرستان از دیدگاه مردم به ریاست عبدالله نادری، فرماندار و رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه و با حضور آقای حبیب‌الله انصاریان، رییس خانه مشارکت مردمی استان قزوین برگزار شد.
این جلسه به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه و با همکاری فرمانداری، شهرداری عسلویه، شهرداری نخل تقی، خانه مشارکت مردمی، شورای پیام‌گزاران سلامت و اندیشگاه تخصصی سلامت شهرستان عسلویه در راستای انتقال تجارب در زمینه مداخلات مردم و ادارات در تدوین و اجرای برنامه‌های 10 ساله سلامت همه‌جانبه شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سند.جامع.سلامت     فرماندار     عبدالله.نادری     دکتر.عیسی.صفوی     مهندس.جاسم.زارعی        

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >