سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اهمیت مسایل فرهنگی کمتر از دیگر مسایل دانشگاه نیست/ گزارش تصویری

6 مهر 1396
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اهمیت مسایل فرهنگی کمتر از دیگر مسایل دانشگاه نیست و شورای فرهنگی یکی از شوراهای مهم دانشگاه است.

 دکتر سعید کشمیری در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، تقارن این مناسبت‌ها را تقارنی زیبا توصیف کرد و افزود: فرهنگ عاشورا باعث شد که ملت ما با دستان خالی جلو متجاوزان و دشمنانی که چشم طمع به کشورمان دوخته بودند بایستند و از این سرزمین دفاع کنند.
 رییس شورای فرهنگی دانشگاه بیان داشت: در شورای فرهنگی، چشم‌اندازهای دانشگاه باید مدنظر قرار گیرد و با استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران برنامه سالیانه تدوین شود.
وی با بیان اینکه از نیروهای جوان به‌عنوان موتور محرکه برنامه‌های فرهنگی باید استفاده کرد افزود: در هیأت رییسه دانشگاه و شورای فرهنگی می‌توان از نظر دانشجویان خوش‌فکر و صاحب اندیشه استفاده کرد.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه خوب کار کردن با کار خوب کردن متفاوت است گفت: خروجی دانشگاه باید افرادی باشند که در هر مسندی که قرار می‌گیرند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
 وی افزود: خواسته‌های دانشجویان خواسته‌های به‌حق است و آن چیزی را مطالبه می‌کنند که نیاز آنان است و دانشگاه وظیفه دارد با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد حداقل‌ها را در اختیار دانشجویان قرار دهد.
 قائم‌مقام نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام گفت: امام حسین (ع) را باید در زندگی خود جستجو کنیم و از ماه محرم و قیام امام حسین (ع) برای پیشبرد کارهای فرهنگی می‌توان استفاده کرد.
 حجت‌الاسلام علی اسماعیلی افزود: این یک نقطه مثبت در دانشگاه است که دانشجویان به عشق امام حسین (ع) دور هم جمع می‌شوند و با برپایی مجالس روضه و سینه‌زنی به عزاداری سرور و سالار شهیدان می‌پردازند.
وی پیشنهاد داد: تشکل‌های دانشجویی نشست‌های مشترک برگزار کنند و پیشنهادهای خود را جمع‌بندی و به شورای فرهنگی ارایه دهند.
 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه نیز با تقدیر از معاونت‌های آموزشی و دانشجویی فرهنگی به خاطر بهبود روند ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود، این را نتیجه کار تیمی در دانشگاه دانست و گفت: بااینکه مخاطب اصلی شورای فرهنگی، دانشجویان هستند اما جنس شورای فرهنگی دانشجویی نیست و مطالبات دانشجویی کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد.
 محمد زبیری افزود: مجری کارهای فرهنگی باید دانشجویان باشند و معاونت دانشجویی فرهنگی برای اجرای برنامه‌ها وابسته به شورای فرهنگی نباشد و در شورای فرهنگی تنها موضوعات کارشناسی مطرح و تصویب شود.
 در ابتدای این نشست مهندس محمدمهدی محمدی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه با تبریک هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری امام حسین (ع) دستور کار جلسه شورای فرهنگی را قرائت کرد.
انتهای پیام/ س. ر2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
نشست     شورای.فرهنگی     دکتر.سعید.کشمیری     مهندس.محمدمهدی.محمدی     حجت‌الاسلام.علی.اسماعیلی     محمد.زبیری    
معاونت.دانشجویی‌فرهنگی    

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >