رییس مرکز فوریت‌های پزشکی بوشهر:
اورژانس استان بوشهر ۵۰ عملیات در تاسوعا و عاشورا انجام داد

11 مهر 1396
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: اورژانس استان بوشهر ۵۰ عملیات در تاسوعا و عاشورا انجام داد.

دکتر عبدالرحیم دادجو پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ایام سوگواری سید و سالار شهدا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همه پایگاه‌های شهری و جاده‌ای اورژانس ۱۱۵ در استان در حال آماده‌باش بودند.
وی اضافه کرد: آمبولانس‌های اورژانس در قالب ۲۴ تیم عملیاتی اورژانس با ۵۷ نیروی عملیاتی مراسم‌های مختلف اعم از تعزیه، عزاداری، هیئت‌ها و دسته‌های سینه‌زنی، موکب‌ها و اماکن شلوغ و پرتردد، مساجد و تکایا را پوشش دادند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر بیان کرد: نیروهای عملیاتی حدود ۵۰ نفر از عزاداران را که نیازمند به خدمات درمانی بودند یا در محل درمان کردند و یا بر اساس نوع صدمه وارده به آنها به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل کردند.
وی افزود: جدی‌ترین مصدومین مربوط به حادثه تغذیه جم شامل ۲ نفر کودک به خاطر سقوط از اسب و تماشاگران هیئت عزاداری برازجان شامل ۳ نفر سقوط از ارتفاع بودند که با امداد به‌موقع اورژانس ۱۱۵ و انتقال به بیمارستان درمان شدند و با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده مشخص‌شده هر ۵ نفر حالشان بد نیست و مرخص شده‌اند.
دکتر دادجو به آمادگی آمبولانس هوایی اورژانس در این ایام نیز اشاره کرد و ادامه داد: تیم عملیاتی پروازی اورژانس ۱۱۵ نیز آماده بودند تا هر حادثه مربوط به این ایام را پوشش دهند.
وی گفت: بالگرد اورژانس در ظهر روز تاسوعا مردی ۲۳ ساله که در اثر برق‌گرفتگی دچار سوختگی ۳۰ درصد شده و به دنبال برق‌گرفتگی از تیر برق نیز سقوط کرده بود را از بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه اعزام کرد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: بالگرد اورژانس از خدمات ویژه فوریت‌های پزشکی است که برای رسیدگی به بیماران و مصدومین در زمان‌های حیاتی پیش‌بینی‌شده است.
وی اظهار داشت: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر درصدد است برد پروازی بالگرد را تا نقاط مرزی و صعب‌العبور استان مهیا کند چراکه یکی از محدودیت‌های پرواز بالگرد در سراسر استان محدود بودن برد پروازی آن است که امید است با رایزنی‌های انجام‌شده این مهم محقق شود.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     دکتر.عبدالکریم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   11 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >