ارتقا سطح سلامت سالمندان به‌عنوان یک اولویت بهداشتی مطرح است

11 مهر 1396
کارشناس برنامه سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به روند افزایش جمعیت سالمندان، ارتقا سطح سلامت سالمندان به‌عنوان یک اولویت بهداشتی مطرح است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، صدف جفره اظهار داشت: ضروری است که کلیه دست‌اندرکاران مسائل بهداشتی تمام توجه و تلاش خود را متوجه سلامت سالمندان کنند تا این قشر از جامعه بتوانند به‌موازات طولانی شدن عمر از بالاترین سطح رفاه و تندرستی نیز برخوردار شوند.
این کارشناس بهداشتی گفت: بررسی روند افزایش جمعیت سالمندی در ایران در سالیان اخیر بیانگر این است که در سال 1335 ایرانیان بالای 60 سال تنها 2/3 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دادند؛ درحالی‌که اکنون جمعیت بالای 60 سال ایران به 2/9 رسیده است.
 صدف جفره تصریح کرد: در حال حاضر 8/6 درصد از جمعیت استان بوشهر را سالمندان بالای 60 سال اختصاص داده‌اند.
وی در خصوص اقدامات انجام‌گرفته در سطح استان گفت: یکی از اقدامات مهم انجام مراقبت‌های ادغام یافته در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت می‌باشد؛ در این مراقبت‌ها، سالمندان ازنظر فشارخون بالا، دیابت، اختلال چربی خون بالا، تغذیه، افسردگی، سقوط و عدم تعادل، سرطان پستان و واکسیناسیون موردبررسی قرار می‌گیرند و در صورت نیاز برای اقدامات تخصصی به پزشک ارجاع داده می‌شوند.
صدف جفره اضافه کرد: از دیگر اقدامات توزیع مکمل مولتی‌ویتامین و ویتامین دی جهت سالمندان می‌باشد.
کارشناس برنامه سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از کلیه هم استانی‌های سالمند بالای 60 سال تقاضا می‌شود برای دریافت خدمات و مراقبت‌های دوران سالمندی به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت یا خانه‌ بهداشت محل سکونت خود مراجعه نمایند.
اول اکتبر روز جهانی سالمند نام‌گذاری شده است. به همین منظور از تاریخ 10 مهر تا 16 مهر 96 برای گرامیداشت هفته جهانی سالمند منظور شده است.
شعار سازمان جهانی بهداشت برای این هفته " آینده‌ای بهتر با مشارکت سالمندان " می‌باشد.

انتهای پیام/ م.ب 2020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سالمندان     صدف.جفره     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   11 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >