رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر:
برد پروازی آمبولانس هوایی بوشهر افزایش می‌یابد/ انجام 16 پرواز توسط آمبولانس هوایی اورژانس در شش‌ماهه اول سال

12 مهر 1396
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهرگفت: در شش‌ماهه اول سال، ۱۶ سورتی پرواز توسط آمبولانس هوایی بوشهر انجام شد و همچنین برد پروازی آمبولانس هوایی بوشهر افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بالگرد اورژانس ۱۶ مأموریت داشته که طی آن بیماران و مصدومین حاد را از مناطق مختلف استان به مراکز درمانی تخصصی شهر بوشهر اعزام کرده است.
وی اضافه کرد: از این موارد ۱۱ مورد آن مربوط به بیماران بیمارستان خلیج‌فارس خارگ است که با توجه به مرز آبی موجود بین این جزیره و سایر نقاط استان و شرایط جوی حاکم و مشکلات موجود در تردد ساکنان منطقه، این مسئله قابل پیش‌بینی بوده است.
دکتر دادجو بیان کرد: در روزهای اول سال در سیل پیش‌آمده در منطقه دشت پلنگ از ظرفیت بالگرد برای بررسی منطقه و در همکاری با جمعیت هلال‌احمر استان، عملیات جستجو و نجات دو تن از افراد غرق‌شده در سیلاب نیز استفاده شد.
وی ادامه داد: در برخی موارد به دلیل محدود بودن برد پرواز به‌ویژه در حواشی و قسمت‌های انتهای استان و نیز انتقال مصدومین به مراکز فوق تخصصی استان‌های هم‌جوار مشکلاتی پیش‌آمده که با همکاری ناوگان زمینی مرتفع شده است.
دکتر دادجو بیان کرد: بااین‌حال از سوی اداره اورژانس هوایی بوشهر و با همکاری کادر پروازی منطقه رایزنی‌هایی با مقامات ذیصلاح انجام‌شده است تا حتی‌الامکان بتوانیم شعاع پروازی را تا ۳۵۰ کیلومتر افزایش دهیم.
 رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر ادامه داد: با برآورده شدن این نیاز در منطقه تعداد مأموریت‌ها حداقل دو برابر خواهد شد و مصدومین بیشتری می‌توانند در اسرع وقت خدمات درمانی موردنیاز خود را دریافت کنند.
وی افزود: بیش از ۷۰ درصد مصدومین ترومایی هستند و بیشتر در تصادف آسیب‌دیده‌اند و به دلیل حساس بودن مسئله کاهش سطح هوشیاری و نبود متخصص مغز و اعصاب در پاره‌ای از بیمارستان‌های سطح استان انتقال مصدومین ضروری است و بایستی در کمترین زمان اتفاق بیافتد.
دکتر دادجو ادامه داد: در بین ۳۰ درصد باقیمانده انتقال مادر باردار نیز بوده که خود یکی از شاخصه‌های سلامت دانشگاه محسوب می‌شود.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آمبولانس.هوایی     اورژانس115     دکتر.عبدالرحیم.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   12 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >