با افتتاح ساختمان اورژانس 115 توسط خیر نیکوکار؛
برگی دیگر از دفتر زرین خدمات خیرین سلامت در شهرستان گناوه ورق خورد/ گزارش تصویری

17 مهر 1396
طرح خیر ساز ساختمان اورژانس 115 شهرستان گناوه با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و شهرستان گناوه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در آیین افتتاح ساختمان خیر ساز اورژانس 115زنده یاد محمد شمسی در گناوه اظهار داشت: در شهرستان گناوه مردم عزیز در امور خیر همیشه نوآور و پیشگام بوده‌اند که یکی از این کارهای خیرخواهانه ساخت و تکمیل ساختمان اورژانس 115 شهرستان توسط خیر احمد شمسی است.
دکتر علی زکی زاده افزود: پروژه ساختمان اورژانس 115 شهرستان گناوه با سیصد متر زیربنا و بالغ‌بر 5 میلیارد ریال هزینه، توسط خیر شمسی طی کوتاه‌ترین زمان و در طول یک سال ساخته و آماده افتتاح‌شده است.
وی افزود: در این مرکز ما دو کد اورژانس 115 شهرستان را که تا قبل از این ساختمان در دو مرکز جداگانه بوده تجمیع خواهیم کرد و با توجه به مرکزیت این ساختمان و دسترسی آسان، این امکان وجود دارد که در اسرع وقت تکنسین‌های ما بر بالین حادثه‌دیده حضور یابند.
این مقام مسئول اظهار داشت: ساخت این ساختمان جدیدترین در نوع خود است که تا سال‌ها در جهت ارایه خدمات، حفظ نیت خیر و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره فرزند خانواده شمسی مرحوم محمد شمسی، می‌توان به بهترین شکل از خدماتش بهره برد.
دکتر زکی زاده ادامه داد: امیدواریم این حرکات خیرخواهانه در شهرستان همیشه ادامه داشته باشد، زیرا بدون مشارکت مردم رسیدن به نقطه ایده عالی از سطح سلامت امکان‌پذیر نخواهد بود.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر نیز عنوان کرد: با توجه به آیه قرآن کریم که گفته‌شده در انجام کار خیر از همدیگر سبقت بگیرید، خیرین عزیز ما نیز باید با انجام کارهای خیر در حوزه سلامت یار و مددکار دولت در جهت آرامش و آسایش مردم باشند.
اورژانس 115 خط مقدم و طلایه‌دار حوزه سلامت در کشور است
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: اورژانس 115 خط مقدم و طلایه‌دار حوزه سلامت در کشور است، چرا که در زمان طلایی این تکنیسین اورژانس است که بر بالین حادثه‌دیده حاضر می‌شود و خدمات سلامت را جهت نجات جانش انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه خدمات دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه سلامت بسیار چشمگیر بوده، تصریح کرد: در بخش اورژانس در دوره‌ای برای ما داشتن بالگرد اورژانس یک رؤیا بود ولی در حال حاضر جهت بیمارانی که نیاز به خدمات ویژه دارند و مسافت مدنظر است از طریق بالگرد اقدامات اورژانسی انجام می‌شود که این بالگرد برای دولت ساعتی 100 میلیون ریال هزینه در پی دارد و برای بیمار رایگان است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر ضمن تقدیر از خانواده شمسی، گفت: کار خیری که با احداث ساختمان اورژانس در گناوه انجام‌شده، بسیار ستودنی و برای فرزند مرحومشان مایه ثواب و شادی روح و برای مردم شهرستان گناوه مایه آرامش و ارتقاء سطح خدمات سلامت خواهد بود.
دبیر مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اظهار داشت: با کمک مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی و فرهنگ‌سازی‌هایی که انجام‌گرفته، خیرین حوزه سلامت روزبه‌روز در حال افزایش است که با کمک همین خیرین در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولی عظیم در حوزه سلامت در استان خواهیم بود.
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی افزود: ما در کشور کمبود صد هزار تخت بیمارستانی را داریم که اگر دولت در هرسال دو هزار تخت اضافه کند پنجاه سال آینده می‌توان نیازهای امروز را تکمیل کرد، بنابراین خیرین سلامت در این حوزه باید بیش‌ازپیش حضور یابند تا شاهد تسریع در ارتقاء شاخص‌های سلامت باشیم.
گفتنی است در این مراسم که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه و برخی از مسئولان ارشد شهرستانی حضور داشتند با اهدا لوح از خانواده خیر شمسی تقدیر شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     دکتر.علی.زکی‌زاده     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     حجت‌الاسلام.محمود.عبدالهی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >