سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
تعداد کشته‌ها در تصادفات شهرستان دیر از میانگین کشوری بالاتر است

18 مهر 1396
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: آنچه که بیشتر از بحث بیمارستان موجب نگرانی ما شده آمار بالای کشته‌های تصادفات شهرستان دیر است که از میانگین کشوری نیز فراتر رفته و نیاز است برای پیشگیری از این مسائل برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.

دکتر سعید کشمیری در آیین تکریم و معارفه رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر اظهار داشت: احداث بیمارستان دیّر که از مطالبات جدی مردم این شهرستان بوده هرچند با تأخیر انجام گرفت اما خوشبختانه فاز اول آن افتتاح و در مراحل بعدی برطرف کردن نواقصات و تأمین پزشکان متخصص موردنیاز این مجموعه را دنبال می‌کنیم.
وی بابیان اینکه پیشگیری در اولویت برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است، افزود: آنچه که بیشتر از بحث بیمارستان دیر موجب نگرانی ما شده آمار بالای کشته‌های تصادفات این شهرستان است که از میانگین کشوری و استانی نیز فراتر رفته و نیاز است برای پیشگیری از این مسائل برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.
دکتر کشمیری افزود: در شهرستان دیر در سال گذشته به ازای هر 100 هزار نفر 56 نفر در تصادفات کشته‌شده‌اند درحالی‌که میانگین آن در کشور 26 نفر و در استان بوشهر 32 نفر است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با تأکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری در جامعه تصریح کرد: مقوله سلامت تنها محدود به وزارت بهداشت و شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها نیست بلکه باید با تغییر این ذهنیت همه دستگاه‌ها و آحاد جامعه را در این امر سهیم بدانیم.
وی افزود: بیشترین دغدغه ما در استان بحث نهادینه کردن فرهنگ سلامت در سایر سازمان‌ها و استفاده از توانمندی‌های بین‌بخشی است.
دکتر کشمیری گفت: اگر تمام امکانات و ثروت وزارتخانه بهداشت در بیمارستان‌ها و خانه‌های بهداشت استفاده شود اما نتوانیم از پتانسیل سایر سازمان‌ها استفاده کنیم هیچ قدمی برداشته نمی‌شود.
وی بابیان اینکه تنها وزارت بهداشت متولی سلامت جامعه نیست، اضافه کرد: مردم در حوزه بهداشت و درمان مطالبات به حقی دارند و ما تنها در صورتی می‌توانیم جوابگوی این نیازها باشیم که دیگر دستگاه‌ها هم در کنار ما قرار گیرند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معارفه     دکتر.سعید.کشمیری     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >