به مناسبت روز جهانی کودک؛
طرح روستا مهد در شهرستان عسلویه اجرا شد

19 مهر 1396
به مناسبت روز جهانی کودک، طرح روستا مهد در شهرستان عسلویه اجرا شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در نشست با مسئولان اجرایی این شهرستان اظهار داشت: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان شرط لازم برای دستیابی به توانمندی‌های ذهنی و جسمی بوده و هدف کلی از اجرای این برنامه، بهبود وضعیت تغذیه‌ای کودکان 3 تا 6 سال نیازمند در مناطق محروم روستاها است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی ضمن تبریک روز جهانی کودک افزود: برای بهبود تغذیه کودکان باید در زمینه درآمد و دسترسی به غذا، فرهنگ تغذیه‌ای و دسترسی به خدمات بهداشتی راهکارهای مختلف به‌طور هماهنگ به مرحله اجرا گذاشته شود.
وی در رابطه با تأثیر مراقبت تغذیه‌ای در کودکان، عنوان کرد: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان به ارتقا شاخص‌های رشد، دریافت غذای سالم و مغذی به ایجاد عادت‌های صحیح غذایی در کودکی و بزرگ‌سالی منجر می‌شود و ارتقا آگاهی، نگرش، بینش و عملکرد تغذیه‌ای مراقبین کودک در خانواده و جامعه از عوامل اصلی تأمین‌کننده مراقبت تغذیه‌ای است.
کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: بهبود وضع تغذیه‌ای کودکان سه تا شش‌ساله خانوار‌های نیازمند در مناطق محروم و روستایی و افزایش آگاهی کودکان با گروه‌های غذایی و میان وعده مناسب در روستا مهد انجام می‌شود.
طیبه محمدی زاده اظهار داشت: بررسی وضعیت رشد کودکان در روستا مهد بر اساس شاخص وزن برای سن و ارتقا آگاهی خانواده‌ها در زمینه تغذیه و رشد کودک و همچنین ترغیب خانواده‌ها برای استفاده از خدمات روستا مهداست.
وی تصریح کرد: این برنامه در یک دوره 120 روزه اجرا می‌شود و در ابتدای اجرای طرح همکاران بهداشت با بررسی وضعیت تغذیه مناطق، توصیه‌هایی را در خصوص مواد غذایی موردنیاز کودکان به والدین کودک و مربی مهد آموزش می‌دهند.
کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: کودکانی که دچار اختلال رشد هستند و در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار ندارند برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد شهرستان عسلویه معرفی می‌شوند.
روستا مهد، مهدکودک‌هایی هستند که در مناطق روستایی واقع‌شده‌اند و با اجرایی شدن فعالیت‌های کمیته مراقبت تغذیه‌ای کودکان در هفته غذای گرم در این مهدها سرو می‌شود.
به‌منظور اجرایی شدن طرح روستا مهد برنامه مراقبت تغذیه‌ای با مشارکت شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی، شورای اسلامی و دهیاری روستای بیدخون در مهدکودک روستایی بیدخون اجرایی شد.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
روزجهانی.کودک     روستامهد     مهندس.جاسم.زارعی     کارشناس.تغذیه     طیبه.محمدی‌زاده     شهرستان.عسلویه    
   

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >