کمیته راهبردی برون بخشی هفته جهانی سالمندان در شهرستان بوشهر تشکیل شد

22 مهر 1396
کمیته راهبردی برون بخشی هفته جهانی سالمندان با محوریت تکریم و حفظ کرامت این گروه سنی در شهرستان بوشهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: پیشرفت جامعه بشری، بهبود وضعیت بهداشتی درمانی و امید به زندگی نهایتاً موجب افزایش درصد جمعیت سالمندان می‌شود.
مهندس حمید حبیبی نیا افزود: هدف از برگزاری هفته جهانی سالمندان شناسایی خدمات ارایه شده و بیان سیاست‌گذاری‌های مربوط به سالمندی فعال در کشور، شناسایی فرصت قابلیت‌های موجود برای مشارکت سالمندان در اجتماع و همچنین ارایه راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات موجود سالمندی است.
وی ضمن تأکید بر حفظ سلامت سالمندان از مسئولین کانون‌های بازنشستگی درخواست کرد تا نسبت به اطلاع‌رسانی بازنشستگان سالمند جهت تشکیل پرونده الکترونیک در سامانه سیب و دریافت خدمات نوین سلامت سالمندان ازجمله مراقبت‌هایی در خصوص ارزیابی فشارخون، دیابت، افسردگی و همچنین دریافت مکمل در مراکز خدمات جامع سلامت اقدام نمایند و از مراقبت‌های بهداشتی مربوطه استفاده کنند.
این مقام مسئول به بررسی چالش‌های موجود در برنامه سلامت، رفاه اجتماعی و حفظ کرامت سالمندان پرداخت و افزود: سالمندی یک موفقیت و یک پدیده جهانی است که کشور ما نیز در این مورد استثنا نیست به همین دلیل با بررسی چالش‌های موجود باید در جهت هم سو کردن فعالیت‌های انجام‌گرفته در خصوص این گروه سنی اقدامات لازم را انجام دهیم.
کمیته راهبردی برون بخشی هفته جهانی سالمندان با شرکت تعدادی از ادارات و سازمان‌ها ازجمله سازمان بهزیستی، شهرداری، کانون بازنشستگی مرکز بهداشت، اداره بنادر و دریانوردی و سازمان هلال‌احمر در سالن اجتماعات مرکز بهداشت تشکیل شد.


انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمیته.راهبردی     هفته.سالمند     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >