رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
تدوین برنامه سند جامع سلامت شهرستان دشتی از اولویت‌های بهداشت و درمان شهرستان است

22 مهر 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی عنوان داشت: تدوین برنامه سند جامع سلامت شهرستان دشتی در 15 فصل از اولویت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی قرار دارد.

دکتر اصغر بحرانی در سومین جلسه کارگروه شورای سلامت شهرستان دشتی افزود: این برنامه به‌عنوان یک سند بالادستی در جغرافیای شهرستان به‌حساب می‌آید که باهدف ارتقای عادلانه شاخص‌های سلامت توسط همه دستگاه و زیر نظر فرماندار شهرستان تدوین، تصویب و اجرا می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: کارهای خوبی انجام‌شده و هدف ما تقویت این طرح و مرتفع کردن نقاط ضعف است که جا دارد از همه مدیران و شهرداران که تلاش خود را در این زمینه انجام داده‌اند تشکر کنم.
دکتر بحرانی تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا با کمک همه دستگاه‌های شهرستان این طرح شکل گیرد که یکی از این طرح‌ها، ارایه طرح نما شهرهای شهرستان دشتی است که باید انجام شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: این برنامه پنج‌ساله بوده و هدف اصلی که ما دنبال می‌کنیم سلامت مردم است و هر آنچه سلامت مردم در همه زمینه‌ها را به خطر می‌اندازد در قالب برنامه جامع لیست شده تا بتوانیم به‌درستی آن را بررسی و تدوین کنیم.
وی افزود: 25 درصد از شاخص‌ها و عوامل مؤثر در سلامت جامعه بر عهده بهداشت و درمان و 75 درصد آن بر عهده همه دستگاه‌هاست که عوامل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بیش از 50 درصد، خدمات بهداشت و درمان 25 درصد، عوامل ژنتیکی 15 درصد و عوامل جغرافیایی 10 درصد از این میزان را تشکیل می‌دهد.
دکتر بحرانی یادآور شد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با در اختیار داشتن 35 خانه و پایگاه بهداشتی، هفت درمانگاه و یک بیمارستان می‌تواند سهم 25 درصدی خود در حوزه سلامت را به بهترین شکل ممکن ارائه کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در سطح شهر و روستاها احساس می‌شود افزایش و عدم کنترل سگ‌های ولگرد است و شکایت‌هایی از طرف مردم و رسانه‌ها صورت گرفت اما اقدام خاصی در این زمینه انجام نشد.
دکتر بحرانی ادامه داد: سگ‌های ولگرد باعث آلودگی محیط، ناامنی، رعب و وحشت در جامعه شده و می‌تواند سلامت و امنیت فیزیکی و روانی مردم را تحت شعاع قرار دهد.
وی افزود: در سال 1393 تعداد 58 مورد، سال 1394 تعداد 61 مورد و در سال 1395 تعداد 57 مورد گزیدگی در شهرستان دشتی ثبت شد که از این میزان یک مورد نیز بیماری هاری در سال 1395 بوده است.

انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >