برنامه مکمل یاری با آهن و مگادوز ویتامین " د" در شهرستان بوشهر آغاز شد

23 مهر 1396
برنامه مکمل یاری با آهن و مگادوز ویتامین " د " جهت دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم در سطح شهرستان بوشهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر در حاشیه این مراسم گفت: کم‌خونی و فقر آهن یکی از معضلات بهداشتی در جهان به‌ویژه کشورهای درحال‌توسعه است و مکمل یاری با آهن از استراتژی‌های مهم پیشگیری و درمان کم‌خونی و فقر آهن است.
دکتر خواجه ئیان خاطرنشان کرد: نتایج دومین بررسی ملی وضعیت ریزمغذی‌ها در کشور حاکی از شیوع 76 درصد کمبود ویتامین " د " در دختران و پسران 14 تا 20 سال است بنابراین با توجه به محدود بودن منابع ویتامین " د " طرح مکمل یاری با مگادوز ویتامین " د " در دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه برای تمامی دانش آموزان الزامی است و در این طرح تمامی دانش آموزان طی سال تحصیلی قرص ویتامین " د " دریافت می‌کنند.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: برنامه مکمل یاری با قرص آهن در کلیه مدارس دخترانه شهرستان بوشهر در مقطع متوسطه اول و دوم به مدت 4 ماه و با مصرف هفتگی 1 عدد قرص آهن اجرا می‌شود.
محمدصادق موجی افزود: دانش آموزان دختر به‌عنوان مادران آینده بایستی موردتوجه جدی در برنامه آهن یاری قرار گیرند به این دلیل که کم‌خونی و فقر آهن در مادران باردار منجر به زایمان پرخطر و تولد نوزادان کم‌وزن و مستعد ابتلا به سوءتغذیه در آینده است.
 وی اضافه داشت: برنامه مکمل یاری با مگادوز ویتامین " د " در کلیه مدارس دخترانه و پسرانه در مقطع متوسطه اول و دوم به مدت 9 ماه با مصرف ماهیانه 1 عدد کپسول 50 هزار واحدی ویتامین " د " انجام می‌شود.
مراسم افتتاحیه برنامه مکمل یاری با آهن و مگادوز ویتامین " د " به‌صورت نمادین در مدرسه دخترانه نجابت (متوسطه دوم) با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل آموزش‌وپرورش و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مکمل‌.یاری     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان     محمدصادق.موجی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   23 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >