آغاز برنامه تأمین یک وعده‌غذای گرم در روستا مهدهای استان بوشهر

25 مهر 1396
کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت از آغاز برنامه تأمین یک وعده‌غذای گرم در روستا مهدهای مناطق محروم و روستایی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر، نگار چاهی بخش بابیان اینکه طرح تأمین یک وعده‌غذای گرم در روستا مهدها برای بهبود وضع تغذیه کودکان 6-3 سال خانواده‌های نیازمند است اظهار داشت: هدف از اجرای این برنامه پیشگیری از آسیب‌های رشد کودکان و تأمین بخشی از نیازهای تغذیه‌ای کودکان است.
وی تصریح کرد: افزایش آگاهی کودکان در زمینه آشنایی با گروه‌های غذایی و میان وعده‌های غذایی مناسب، ارتقای آگاهی خانواده‌ها در زمینه تغذیه و رشد کودک، ارتقای آگاهی مدیران و مربیان روستا مهدها در زمینه رشد و تغذیه کودک، اصلاح عادات و ایجاد رفتار تغذیه‌ای صحیح در کودکان، توانمندسازی خانواده‌ها و کودکان از دیگر اهداف طرح تأمین یک وعده‌غذای گرم در روستا مهدها است.
نگار چاهی بخش خاطرنشان کرد: در این برنامه به مدت 120 روز به کلیه کودکان 6-3 سال و بر اساس برنامه غذایی تنظیم‌شده توسط گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یک وعده‌غذای گرم ارایه می‌شود.
این کارشناس بهداشتی بیان کرد: علاوه بر ارایه یک وعده‌غذای گرم به کلیه کودکان 6-3 سال، آموزش تغذیه سالم کودکان به مدیران و مربیان روستا مهدها، مهدکودک‌ها و مادران کودکان تحت پوشش روستا مهدها و مهدکودک‌ها ارایه می‌شود.
انتهای پیام/ م.ب 202

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روستامهد     معاونت.بهداشتی     نگار.چاهی‌بخش        

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >