شورای پیام‌گزاران سلامت شهرستان بوشهر تشکیل شد

26 مهر 1396
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از تشکیل شورای پیام‌گزاران سلامت این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر مهندس حمید حبیبی نیا در این نشست بابیان اینکه مؤلفه‌های اجتماعی بیشترین تأثیر را بر سلامت انسان دارند گفت: امروزه باوجود پیشرفت در علم و دانش، وضع سلامت جوامع بشری نگران کننده است.
وی افزود: عوامل اجتماعی تهدیدکننده سلامت مانند گرسنگی، بی‌بندوباری جنسی، مواد مخدر، مشروبات الکلی و فشارهای روحی و روانی بسیار افزایش‌یافته است بنابراین می‌بایست به مقوله سلامت همه‌جانبه با تأکید بر مؤلفه‌های اجتماعی سلامت توجه بیشتری شود.
مهندس حمید حبیبی نیا عنوان کرد: ایجاد و توانمندسازی پیام‌گزاران سلامت به‌منزله تشکیل شبکه سازمانی رابطان یا مروجان سلامت در سازمان‌ها و نهادهای گوناگون است تا مسیری بهتر برای پرداختن به مؤلفه‌های اجتماعی، جلب حمایت و عملیاتی کردن آن‌ها ایجاد شود.
وی افزود: یکی از وظایف مهم پیام‌گزاران بررسی پیش‌نویس مصوبات لازم برای طرح در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی با شورای سلامت شهرستان می‌باشد.
رییس اندیشکده سلامت شهرستان بوشهر نیز در خصوص نحوه تدوین برنامه و شاخص‌های موردنیاز جهت برنامه جامع به تفکیک ادارات حاضر در جلسه توضیحات مفصلی ارایه کرد.
دکتر هدایت سالاری با تأکید بر مشارکت‌های آحاد مردم در انعکاس مشکلات و معضلات بهداشتی جامعه در قالب شورای پیام‌گزاران سلامت، خانه مشارکت مردمی را از نقاط قوت این پروژه برشمرد.
شورای پیام‌گزاران سلامت شهرستان بوشهر با حضور نمایندگان کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان بوشهر در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان تشکیل شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.پیامگزاران.سلامت     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     دکتر.هدایت.سالاری     مرکز.بهداشت.بوشهر    
   

تاریخ بروز رسانی:   26 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >