در راستای تحقق اهداف سند سلامت؛
کمیته مشارکت‌های مردمی شهرستان گناوه تشکیل جلسه داد

26 مهر 1396
در راستای تحقق اهداف سند سلامت کمیته مشارکت‌های مردمی نظام‌نامه سلامت شهرستان گناوه تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، رییس کمیته مشارکت‌های مردمی نظام‌نامه جامع سلامت شهرستان گناوه عنوان داشت: شهرستان گناوه با توجه به موقعیت خاصی که دارد می‌تواند به قطب گردشگری جنوب تبدیل شود.
حمید عشایری با اشاره به اهداف نشست کمیته مشارکت‌های مردمی افزود: نمایندگان مختلف مردم، اصناف، تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها با حضور در این نشست هم‌اندیشی می‌توانند با نظرات و پیشنهاد‌های خود بر اساس اولویت‌بندی مسایل و مشکلات، گام مهمی در جهت تعیین و تعریف سند جامع سلامت شهرستان بردارند.
وی تصریح کرد: فاضلاب، پسماند، سلامت روان، اشتغال و کمبود زیرساخت‌های درمان پنج اولویتی است که در جلسات قبل و کمیته‌های مختلف سند جامع سلامت مطرح‌شده است.
رییس کمیته مشارکت‌های مردمی نظام‌نامه جامع سلامت شهرستان گناوه به بحث پسماند اشاره کرد و افزود: سایت نهایی پسماند که در دونقطه از شهرستان وجود دارد دارای جایگاه‌های مناسبی نیستند و این مسئله مشکلاتی را برای ساکنین اطراف این سایت‌ها به وجود آورده است.
 حمید عشایری ادامه داد: یکی از نیازهایی که در موردبحث پسماند احساس می‌شود تشکیل یک حوزه با عنوان مدیریت پسماند در شهرداری‌های گناوه و بندر ریگ می‌باشد که از این طریق بحث پسماند به‌صورت اصولی پیگیری می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز به حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: مشکل اصلی جامعه امروزی ما که سلامت مردم را تهدید می‌کند، بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، فشارخون و انواع سرطان‌ها است.
مهندس علیرضا یوسفی تصریح کرد: بهترین روش در امر سلامت مردم آموزش به آنها در جهت خودمراقبتی است زیرا فقط با کمک خود مردم می‌توان به نقطه ایده آل در سلامت جامعه دست‌یافت.
گفتنی است این نشست با حضور نمایندگان اقشار مختلف مردم و اصناف صورت گرفت.
کمیته مشارکت‌های مردمی نظام‌نامه سلامت شهرستان گناوه جهت هم‌اندیشی، بحث و تبادل‌نظر به‌منظور تعیین اهداف نظام‌نامه جامع سلامت و اولویت‌بندی آنها در محل فرمانداری گناوه تشکیل جلسه داد.


انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمیته.مشارکت‌های.مردمی     حمید.عشایری     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    
   

تاریخ بروز رسانی:   26 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >