جشنواره غذاهای بومی و محلی و پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در عسلویه برگزار شد

30 مهر 1396
با حضور مردم و مسئولان، جشنواره غذاهای بومی و محلی و پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در عسلویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، معاون فرماندار عسلویه در این آیین اظهار داشت: اجرای برنامه‌های ورزشی و استفاده از تغذیه مناسب نقش بسیار مهمی در سلامتی افراد دارد که باید به آن توجهی خاص کرد.
علی رحمانی ضمن تقدیر و تشکر از شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، بیان کرد: شاهد عملکرد عالی در زمینه ارایه خدمات نوین سلامت به مردم شهرستان عسلویه هستیم و خدمات بسیار خوبی در این حوزه انجام‌شده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز با تبریک روز جهانی غذای سالم، اظهار داشت: امنیت و سلامتی از مهم‌ترین نعمت‌های الهی هستند که خوشبختانه هر دو در کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی برقرار هستند.
جاسم زارعی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که به‌واسطه تغییر سبک زندگی، کم‌تحرکی، مصرف وعده‌های سریع (فست فود)، غذاهای چرب، مصرف شیرینی‌ها به‌ویژه شیرینی‌های صنعتی با پایه رنگ‌ها و مواد شیمیایی آمار سلامتی در وضعیت خوبی نیست.
وی افزود: در زمینه سلامت روان مردم نباید به دلیل ترس از انگ روانی، سلامتی خودشان را به مخاطره بیندازند و حتماً به کارشناسان سلامت روان مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان مراجعه کنند.
زارعی خاطرنشان کرد: با اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در کشور، ۱۵ برنامه بهداشت و ۱۰ برنامه پشتیبان در دستور کار وزارت بهداشت قرارگرفته که خوشبختانه ازجمله آنها ارتقاء مراکز بهداشتی درمانی به مراکز خدمات جامع سلامت و به‌تبع آن تزریق کارشناسان سلامت روان، تغذیه و همچنین ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی برای گروه‌های هدف است.
وی با اشاره مختصر به خدمات انجام‌شده در شهرستان عسلویه، گفت: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون، علاوه بر تجهیز و افتتاح ۲ مرکز خدمات جامع سلامت و ارایه خدمات نوین سلامت در همه مراکز، تکمیل پروژه بزرگ ساختمان شبکه بهداشت و درمان و پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی کلینیک دهان و دندان محقق شده است.
زارعی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۳۸ درصدی ساختمان‌های خانه‌های بهداشت دهنو و کنار خیمه، افزود: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و کسب مقام اول در میان همه شهرستان‌ها، کسب مقام دستگاه برتر شهرستان، تقویت ناوگان حمل مصدومین فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ شهرستان با ۲ آمبولانس بنز و ۲ آمبولانس هایس آی سی یو دار و این یعنی ارائه خدمات ویژه (ICU) از دم درب منزل به بیماران از دیگر اقدامات بوده است.
زارعی با اشاره به جایگزینی آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت چاه مبارک به آمبولانس نو آی سی یو دار برای ارتقای کیفیت سطح ارایه خدمات، عموم را به مصرف غذاهای کم‌چرب، کم‌نمک، سبزی‌ها، میوه‌جات و حبوبات سفارش کرد و آنان را از خریداری گوشت قرمز از قصابان زیرزمینی و گوشت فاقد تأییدیه دامپزشکی به دلیل احتمال ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو (CCHF) بر حذر داشت.
در پایان به برترین غذای سالم، شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی خانوادگی (به‌قیدقرعه)، برترین نقاشی‌های هنری بهداشتی دانش‌آموزان و همچنین برندگان مسابقه طناب‌کشی هدایایی اهدا شد.
این مراسم با حضور معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار، بخشدار چاه مبارک، ائمه جمعه روستاهای چاه مبارک و سهمو شمالی، معاونین اداره آموزش‌وپرورش و معلمین روستا، شوراهای اسلامی روستاها و به مناسبت روز جهانی غذای سالم و هفته سلامت روان در روستای سهموشمالی از توابع بخش چاه مبارک برگزار شد.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشنواره.غذا     فرماندار     علی.رحمانی     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    
   

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >