برگزاری مانور آموزشی تب کریمه کنگو در شهرستان عسلویه

30 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت درمان شهرستان عسلویه از برگزاری مانور آموزشی بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان عسلویه خبر داد.

جاسم زارعی، در نشست بررسی اجرای مانور پیشگیری از تب کنگو در شهرستان عسلویه با تشریح نحوه ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو و لزوم داشتن آمادگی کامل علمی و عملی تیم‌های حقیقت‌یاب و ارزیاب شهرستان عسلویه اظهار کرد: این بیماری سه مرحله نهفتگی، پیش از خونریزی و خونریزی دهنده دارد که مرحله ابتدایی آن بین 3 تا 13 روز طول می‌کشد و طی این دوره هیچ علایمی مشاهده نمی‌شود.

وی بابیان اینکه تب کنگو در مرحله دوم علایمی مانند آنفلوانزا به همراه تب بالا، بدن‌درد، تهوع و غیره در پی دارد گفت: در مرحله پایانی به سبب ترومبوسیتوپنی و پایین آمدن پلاکت‌های خونی بدن، خونریزی‌های متعددی به وجود می‌آید که درنهایت منجر به مرگ بیمار می‌شود.
مهندس زارعی بیماری تب کنگو را باوجود شایع نبودن، بسیار مهلک و کشنده دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهرستان عسلویه هیچ‌گونه علایمی دراین‌باره مشاهده یا گزارش نشده و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد، اما برای پیشگیری، مردم و مسئولان خرید شرکت‌ها باید به هنگام خریداری گوشت یا دام زنده و ذبح دام در منازل و اماکن غیربهداشتی که تحت نظارت شبکه دامپزشکی نیستند، احتیاط لازم کرده و فقط در صورت اطمینان از صحت تائیدیه دامپزشکی، خریداری کنند.
وی با اشاره به اینکه همه خانه‌های بهداشت روستایی و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان در این مورد آموزش‌های لازم دیده‌اند، افزود: در مورد این بیماری با هماهنگی‌های انجام‌شده در جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان، اطلاع‌رسانی کافی به بخشداری‌ها و دهیاری‌ها صورت گرفته است.
مهندس زارعی گفت: برای محک زدن آمادگی کارکنان حوزه سلامت و آمادگی هرچه بیشتر و بهتر پیش مانوری در مرکز خدمات جامع سلامت روستایی بیدخون با حضور تیم‌های تخصصی این شبکه بهداشت و درمان برگزار و طی آن تجهیزات و امکانات تیم کمیته بحران و بلایا مورد ارزیابی قرار گرفت.
سرپرست شبکه بهداشت درمان شهرستان عسلویه از تجهیز مراکز بهداشتی درمانی عسلویه با امکانات تشخیصی و درمانی پیشرفته خبر داد و گفت: در راستای پیشگیری از بیماری‌ها و ارایه خدمات درمانی و بهداشتی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی عسلویه به امکانات موردنیاز تجهیز شد.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور     تب.کریمه.کنگو     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >