طرح مدارس مروج سلامت در عسلویه آغاز شد

2 آبان 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: طرح مدارس مروج سلامت به‌منظور ارتقای سلامت دانش آموزان در آموزشگاه‌های عسلویه از ابتدای سال تحصیلی آغازشده است.

جاسم زارعی افزود: این طرح با مشارکت فعال اولیا، مربیان و دانش آموزان و با رویکرد افزایش آگاهی آنها در زمینه مراقبت از خود آغاز و تا بهمن‌ماه ادامه دارد.
وی تصریح کرد: طرح مدارس مروج سلامت با نهادینه کردن فرهنگ خودمراقبتی و آموزش همسالان که منجر به توانمندسازی آنان در سالم زندگی کردن، کار کردن و آموزش باکیفیت خواهد شد، در سطح شهرستان عسلویه در حال اجراست.
کارشناس بهداشت مدارس، جوانان و نوجوانان شبکه بهداشت و درمان عسلویه نیز گفت: مدارس مجری طرح مروج سلامت ازنظر وضعیت بهداشت محیط، بوفه سالم، برنامه‌های آموزشی اجراشده، وضعیت واکسیناسیون و مراقبت بهداشتی و پزشکی، فعالیت فیزیکی و تحرک بدنی دانش آموزان، سلامت کارکنان، مشارکت جامعه پیرامون در حل مشکلات بهداشتی، انجام مشاوره و سلامت روان دانش آموزان مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌گیرند.
مریم بهادری افزود: در این طرح مدارس منتخب بر اساس لیست‌های ممیزی داخلی توسط مدیران مدارس و لیست‌های ممیزی خارجی توسط کارکنان بهداشتی تکمیل و ارزیابی‌شده و پس از جمع‌بندی، مدارسی که امتیاز ممیزی آنها 55 و بالاتر باشد دارای نشان مدارس مروج سلامت شده و به مدارس منتخب برحسب امتیاز یک تا پنج ستاره تعلق می‌گیرد.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
مروج.سلامت     مهندس.جاسم.زارعی     مریم.بهادری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   2 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >