امنیت غذایی از محورهای اصلی توسعه، سلامت جامعه و زیرساخت‌های نسل آینده کشور است

2 آبان 1396
مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: امنیت غذایی و حق دسترسی به غذای کافی و سالم و رهایی از گرسنگی و سوءتغذیه از محورهای اصلی توسعه، سلامت جامعه و زیرساخت‌های نسل آینده کشور است.

محمدصادق موجی همزمان با روز جهانی غذا در گفتگو با روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: هدف از نام‌گذاری روز جهانی غذا حساس سازی و کسب حمایت سیاسی و اجتماعی  به‌منظور برقراری امنیت غذا و تغذیه، تولید و دسترسی به غذای سالم و ایمن، کاهش سوءتغذیه و ریشه‌کنی گرسنگی است.
وی تصریح کرد: با توجه به همین هدف  سازمان  FAO  شعار روز جهانی غذا در سال 2017 را " آینده مهاجرت را تغییر دهید، سرمایه‌گذاری در امنیت غذایی و توسعه روستایی "  نام‌گذاری کرده است.
محمدصادق موجی افزود: درواقع توسعه روستایی  نه‌تنها  می‌تواند  فرصت‌های تجاری و شغل برای جوانان با تولید محصولات کشاورزی ایجاد کند بلکه می‌تواند منجر به افزایش امنیت غذایی، معیشت  بیشتر، دسترسی بهتر  حمایت‌های  اجتماعی، کاهش اختلاف بر سر منابع طبیعی و راه‌حل‌های جلوگیری از تخریب محیط‌زیست و تغییرات آب و هوایی شود.
مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: امنیت غذایی که هرساله به نحوی در شعار روز جهانی غذا موردتوجه سازمان‌های بین‌المللی است، به معنی دسترسی فیزیکی و اقتصادی تمام افراد در همه اوقات به غذای کافی و سالم است و برای دستیابی به یک زندگی سالم و فعال روزانه مطرح می‌شود.
 محمدصادق موجی اظهار داشت: امنیت غذایی و حق دسترسی به غذای کافی و سالم و رهایی از گرسنگی و سوءتغذیه از محورهای اصلی توسعه، سلامت جامعه و زیرساخت‌های نسل آینده کشور است و ناامنی غذایی و سوءتغذیه در تمام ابعاد اعم از چاقی، لاغری و کمبود ریزمغذی‌ها، موضوعی است که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم دامن‌گیر تمامی کشورهای جهان بوده و پیامدهای جسمی، ذهنی، روانی، اقتصادی و اجتماعی‌ موضوع گریبان گیر صدها میلیون انسان است.
وی گفت: کوتاه‌قدی تغذیه‌ای کودکان زیر 5 سال  کم‌وزنی زمان تولد و کم‌وزنی کودکان زیر 5 سال ، نمایه توده بدنی (لاغری، اضافه‌وزن و چاقی)، وضعیت ریزمغذی‌های آهن، روی، ویتامین A، ویتامین D، کلسیم، ید، کم‌خونی فقر آهن و میزان کم‌خونی دوران بارداری ازجمله  شاخص‌های وضعیت امنیت غذایی جامعه می‌باشد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
امنیت.غذایی     روز.جهانی.غذا     محمدصادق.موجی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   2 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >