مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر:
خدمات اورژانسی در محورهای عسلویه افزایش می‌یابد

3 آبان 1396
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر محورهای عسلویه را از مناطق پرخطر استان بوشهر دانست و گفت: با توجه به موقعیت خاص منطقه صنعتی پارس جنوبی، خدمات اورژانسی در محورهای عسلویه افزایش می‌یابد.

دکتر عبدالرحیم دادجو در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید پایگاه جاده‌ای اورژانس 115، بندر سیراف از فعالیت 50 پایگاه اورژانس 115 در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این مراکز امدادی شامل 16 پایگاه شهری و 33 پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی است.
وی با تأکید بر توجه به تسریع در ارایه خدمات به مصدومان و حادثه دیدگان افزود: پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای استان بوشهر با رعایت فاصله و مسافت، خدمات خود را به نحو احسن ارائه می‌دهند به‌گونه‌ای که این پایگاه‌ها در فاصله 27 کیلومتری هم استقرار دارد.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه فاصله بین پایگاه‌های جاده‌ای استان بوشهر مطلوب است گفت: فاصله پایگاه‌های اورژانس‌ جاده‌ای استان بوشهر نسبت به متوسط کشوری کمتر است.
دکتر دادجو از فعالیت 33 پایگاه جاده‌ای در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: میانگین کشوری در رسیدن اورژانس به سر صحنه حوادث 15 دقیقه و این آمار در استان بوشهر 9 دقیقه ثبت‌شده است.
وی بابیان اینکه همه شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر از پایگاه امداد و نجات شهری بهره‌مند هستند افزود: اکنون 82 دستگاه آمبولانس در اورژانس‌های شهری و جاده‌ای استان بوشهر خدمات لازم به جامعه هدف ارائه می‌دهند.
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر بیان کرد: اکنون آمبولانس‌های اورژانس 115 استان بوشهر به آی. سی. یو و دیگر امکانات درمانی پیشرفته و مدرن مجهز است.
دکتر دادجو با اشاره به عملیاتی شدن ساختمان جدید پایگاه جاده‌ای اورژانس 115 در بندر سیراف گفت: ساختمان جدید در زمینی به مساحت 300 مترمربع و با زیربنای 150 مترمربع احداث می‌شود که هزینه ساخت از محل اعتبارات نفت تأمین می‌شود.
وی بابیان اینکه محل ساختمان جدید پایگاه جاده‌ای اورژانس 115 در مجاورت پایگاه فعلی طاهری در سه‌راه استراتژیک جم، عسلویه کنگان قرار دارد تصریح کرد: محورهای عسلویه از مناطق پرخطر با توجه به موقعیت خاص منطقه صنعتی پارس جنوبی است که خدمات اورژانسی در محورهای عسلویه افزایش می‌یابد.
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر تأکید کرد: با توجه به موقعیت ویژه محورهای عسلویه لازم است اورژانس 115 و سایر نیروهای امدادی، خدمات را به نحو صحیحی در اختیار مردم قرار دهند تا در صورت لزوم در کمترین زمان، خدمات موردنیاز ارایه شود.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آغاز.عملیات.اجرایی     فوریت‌های.پزشکی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >