آغاز مرحله اول وارنیش فلورایدتراپی دانش آموزان در شهرستان دشتی

3 آبان 1396
در آیینی با حضور مسئولین شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی مرحله اول طرح وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان مقطع ابتدایی این شهرستان آغاز شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این آیین گفت: طرح وارنیش فلورایدتراپی در سال گذشته برای بیش از 10 هزار کودک 3 الی 6 ساله در مهدکودک‌ها و مدارس ابتدایی شهرستان دشتی با پوشش مطلوب 97 درصد اجرا شد.
مهندس پرویز احمدی ضمن تشکر و قدردانی از آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی در خصوص همکاری و تعامل بسیار مناسب جهت دریافت خدمات وارنیش فلوراید تراپی افزود: در سال گذشته تمام دانش آموزان مناطق عشایری شهرستان علاوه بر دریافت وارنیش فلوراید با استفاده از یونیت سیار از خدماتی نظیر فیشورسیلانت بهره‌مند شده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: همکاری والدین، دانش آموزان و مدیران مدرسه در روند مطلوب اجرای طرح مؤثر خواهد بو.
 وی با اشاره به اهمیت وارنیش فلوراید در سلامت دندان‌ها گفت: تأمین فلوراید کافی دهانی (فلوراید موضعی) به پیشگیری از انحلال مینا کمک نموده و باعث معدنی شدن مجدد مینای دندان می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: وارنیش فلوراید پس از مصرف، در سطح دندان و همچنین در بزاق، پلاک دندان و بافت‌های نرم داخل دهان مخصوصاً زبان و قسمت خلفی نگهداری می‌شود و این شکل استفاده در واقع فلوراید در دسترس را بهبود می‌بخشد.
مهندس پرویز احمدی افزود: فلوراید موضعی خواص متوقف نمودن فعالیت‌های باکتریایی در ایجاد پوسیدگی دندان را دارد. معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: وارنیش فلوراید تراپی هر 6 ماه یک‌بار در دو نوبت سال تحصیلی انجام می‌گیرد و قبل از انجام وارنیش فرم‌های رضایت‌نامه در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد که پس از تکمیل فرم توسط والدین دانش‌آموز و همچنین توصیه‌های قبل از انجام وارنیش توسط دانش‌آموز، این خدمت برای آنها انجام می‌گردد.
انتهای پیام/ م.ا 4030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
وارنیش‌تراپی     معاون.بهداشتی     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >