در نخستین همایش تخصصی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی؛
شبکه بهداشت و درمان عسلویه به‌عنوان دستگاه برتر اجرایی در زمینه پیشگیری از اعتیاد انتخاب شد

6 آبان 1396
در نخستین همایش تخصصی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه به‌عنوان دستگاه برتر اجرایی در زمینه پیشگیری از اعتیاد انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی در حاشیه این همایش اظهار داشت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با تأکید بر پیشگیری از اعتیاد نیازمند مشارکت جدی مردم، بخش‌های دولتی و غیردولتی است.
 وی افزود: صنعت نفت، سازمان‌های مردم‌نهاد و در رأس آن‌ها سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به‌عنوان متولی اصلی منطقه باهدف دستیابی به ایجاد مشارکت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش اولیه و مهمی را بر عهده‌دارند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه تصریح کرد: برگزاری هرگونه همایش‌ با موضوع آسیب‌های اجتماعی در منطقه مفید و باعث حساس سازی سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها، در بخش مسئولیت اجتماعی با تأکید بر نقش مردم می‌شود که در این راستا باید تلاش شود که بستری مناسب برای تبادل دیدگاه‌ها و اطلاعات بین سازمان‌های اجرایی و متولی فراهم گردد.
زارعی بر لزوم ایجاد فضایی مناسب جهت بهره‌مندی از کاربردی‌ترین مدل‌ها، آموخته‌ها و تجربیات موفق برای پیشگیری از اعتیاد یا جلوگیری از شکست درمان تأکید کرد و گفت: از فعالیت موفق انجمن NA که در دنیا، کشور و حتی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر خوب عمل کرده‌اند، تقدیر می‌کنم و خواستار حمایت جدی از آنان هستم.
وی بیان کرد: در همایش تخصصی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با تأکید بر پیشگیری از اعتیاد در محل سالن همایش سازمان منطقه ویژه پارس با حضور مقامات کشوری، لشکری، استانی و مدیران ارشد وزارت نفت در منطقه ویژه پارس علاوه بر تقدیر از فرمانداران، از شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه به‌عنوان دستگاه برتر اجرایی در زمینه پیشگیری از اعتیاد تجلیل شد.
مشاور وزیر نفت در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز ضمن اشاره به ابر چالش‌های گسست اجتماعی شهرستان عسلویه گفت: طی 20 سال اقدامات خوبی صورت گرفته اما جوابگو نبوده و برای حل این معضل باید بنیاد خانواده‌های بومیان و کارکنان شرکت‌ها را تقویت نموده و از مردم جدا نشویم.
دکتر سید امیر طالبیان افزود: گسست اجتماعی موجود با حصارکشی، شهرک‌سازی و اقامت مجردی کارکنان در منطقه تقویت نکنیم.
اعضاء سازمان‌های مردم‌نهاد، فعالین اجتماعی، مدیران عامل، مدیران و کارکنان شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس، مسئولین و جامعه‌ی محلی شهرستان‌های عسلویه، کنگان، جم و دیر از شرکت‌کنندگان در این همایش بودند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، همایش تخصصی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با تأکید بر پیشگیری از اعتیاد در محل سالن همایش سازمان منطقه ویژه پارس با حضور مقامات کشوری، لشکری، استانی و مدیران ارشد وزارت نفت در منطقه ویژه پارس ازجمله سردار علی مؤیدی قائم‌مقام وزیر کشور، دکتر افشار معاون و سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت، فرمانداران و روسای شوراهای اسلامی 4 شهرستان جنوبی استان برگزار شد.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     دستگاه.برتر.اجرایی     مهندس.جاسم.زارعی     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   6 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >