معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطرح کرد؛
توصیه‌های سلامت به زایران اربعین/ مواد غیربهداشتی مصرف نکنید

8 آبان 1396
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ارایه توصیه‌های سلامت به زایران اربعین، گفت: افراد در خوردن و آشامیدن حتماً از مواد بهداشتی استفاده کنند.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: رعایت بهداشت فردی باید ازجمله اولویت‌های شرکت‌کنندگان در مراسم ایام اربعین حسینی باشد.
وی از امکان ابتلا به بیماری‌های واگیر به‌خصوص بیماری‌های منتقله از راه آب و غذا و بیماری‌های حاد تنفسی مانند آنفلوانزا خبر داد و تأکید کرد: رعایت بهداشت فردی در پیشگیری از بیماری بسیار مهم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: استراحت کم، خستگی راه و تغییر شرایط آب و هوایی باعث کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها می‌شود.
وی ادامه داد: ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه پیشگیری و جلوگیری از انتقال بیماری شستشوی مستمر دست با آب و صابون است؛ زیرا شستشوی دست، سبب کاهش انتشار بسیاری از بیماری‌های واگیر می‌شود.
دکتر خواجه‌ئیان با تأکید بر اهمیت سلامت آب شرب بیان کرد: حتماً از منابع آب شیرین و از لیوان یک‌بارمصرف استفاده کنید و از مصرف آب‌های جاری و چشمه‌های رو باز که فاقد بهسازی بوده و لوله‌کشی نشده‌اند برای شرب خودداری شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد: از غذاهای ساده و مطمئن استفاده کنید و حتی‌الامکان مواد غذایی خشک مانند خشکبار، خرما و ... به همراه داشته باشند؛ همچنین مواد غذایی را از مراکز عرضه و فروشی که حداقل ضوابط بهداشتی را رعایت می‌کنند تهیه کنید و از نگهداری مواد غذایی پخته‌شده به مدت طولانی در محیط، خودداری شود.
وی گفت: از مصرف لبنیات غیرپاستوریزه خصوصاً شیر خام، خامه و پنیر تازه محلی خودداری شود.
دکتر خواجه‌ئیان با تأکید برای به همراه داشتن وسایل شخصی افزود:‌ در صورت ابتلا به اسهال حاد آبکی بایستی در اسرع وقت به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنید.
وی تأکید کرد: افرادی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنند داروهای موردنیاز به میزان کافی به همراه داشته باشند.
انتهای پیام/ م.ب 2020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
زائران.اربعین     معاون.بهداشتی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   8 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >