رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر:
امداد رسانی به مصدومین حادثه واژگونی دو مینی‌بوس در محور عسلویه - کنگان

8 آبان 1396
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: دو دستگاه مینی‌بوس در محور عسلویه – کنگان واژگون شد و تیم‌های عملیاتی منطقه در سریع‌ترین زمان امدادرسانی به مصدومان را انجام دادند.

دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: صبح دوشنبه طی تماسی تلفنی با مرکز پیام شهرستان کنگان، حادثه واژگونی دو دستگاه مینی‌بوس در منطقه گلوگاه واقع در محور عسلویه – کنگان اعلام شد.
وی اضافه کرد: با برآورد اولیه از گفته مردم حاضر درصحنه به نظر می‌رسد حادثه ۷ یا ۸ مصدوم داشته باشد، بنابراین طبق تشخیص اپراتور مرکز پیام شهرستان کنگان ابتدا تیم عملیاتی اورژانس ۱۱۵ مستقر در پایگاه  اورژانس جاده‌ای بیدخون فراخوان شد و سپس با هماهنگی هلال‌احمر منطقه آنها نیز به محل اعزام شدند و یک دستگاه آمبولانس نیز از درمانگاه منطقه ویژه پس از دقایقی فراخوان شد.
دکتر دادجو ادامه داد: بنا به این گزارش محل حادثه در فاصله ۲۷ کیلومتری از پایگاه جاده‌ای بیدخون و ۲ کیلومتری پایگاه هلال‌احمر اتفاق افتاده بود و به همین دلیل ابتدا آمبولانس هلال‌احمر و سپس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ در محل حادثه حاضر شدند و پس از بررسی‌های اولیه عملیات امدادرسانی و اقدامات درمانی در محل آغاز شد.
وی گفت: بنا به اظهارات تیم عملیاتی حاضر درصحنه، براثر برخورد مینی‌بوس‌ها، گازوئیل در سطح محور پخش‌شده بود به‌گونه‌ای که در فاصله زمانی کوتاهی از حادثه، سه دستگاه سواری سمند، پژو و پراید که قادر به کنترل وسیله نقلیه خود نبودند باهم برخورد می‌کنند.
دکتر دادجو بیان کرد: درنهایت تعداد کل مصدومین ۸ نفر تأیید شد که ۳ نفر از آنان با آمبولانس‌های اورژانس و یک نفر با آمبولانس هلال‌احمر و یک نفر با آمبولانس منطقه ویژه و ۳ نفر دیگر نیز که آسیب جدی ندیده بودند با وسایل شخصی به بیمارستان نبی اکرم عسلویه انتقال یافتند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر ادامه داد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده از سوی مسئول اورژانس ۱۱۵ کنگان مشخص شد یک نفر از مصدومین ۳۵ ساله،که در اثر شدت ضربه دچار شکستگی دنده و سر شده بود و درصحنه نیز سطح هوشیاری خوبی نداشته است در بیمارستان و پس از انتقال توسط اورژانس ۱۱۵ فوت‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: حال هفت نفر دیگر وخیم نیست، سه نفر از آنان در حال ترخیص و ۴ نفر دیگر برای معاینات و پاره‌ای اقدامات درمانی فعلاً بستری هستند.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
واژگونی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   8 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >