معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
اجرای طرح تحول نظام سلامت شاخص‌های بهداشتی را ارتقا داده است

14 آبان 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت، افزایش و ارتقا شاخص‌‌های بهداشتی را بهمراه داشته است.

مهندس پرویز احمدی در دیدار با رییس و اعضای شورای اسلامی خورموج گفت: طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت ویترین عملکرد دولت تدبیر و امید  بوده است که از سال 94 همزمان با سراسر کشور در شهرستان دشتی آغاز شد و با اجرای این طرح شاهد ارتقای شاخص‌های بهداشتی و عمرانی در حوزه سلامت بوده‌ایم.
وی سامانه سیب را از مؤلفه‌های طرح تحول بهداشت دانست و گفت: در این طرح کلیه اطلاعات شناسایی و بهداشتی خانوارها وارد سیستم شده و در هر جای کشور با ارائه کد ملی می‌توانند از کلیه خدمات بهداشتی استفاده کنند.
وی افزود: شهرستان دشتی در اجرای طرح سامانه یکپارچه بهداشت( سیب) موفق و پیشرو بوده و تاکنون اطلاعات 98 درصد از خانوارهای شهرستان در این سامانه ثبت گردیده است.
وی تصریح کرد: از ابتدای طرح تحول و راه‌اندازی سامانه سیب 1میلیون و 400 هزار خدمت بهداشتی به 61هزار و 700 نفر ارائه گردیده است که به‌عبارت‌دیگر 74 درصد از مردم شهرستان جهت بهره‌مندی از خدمات طرح تحول بهداشت به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه نموده‌اند و این نشانگر اعتماد مردم به این برنامه و اهمیت دادن به‌سلامتی خود است.
وی بابیان اینکه با اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت کارشناسان تغذیه و بهداشت روان در کنار مراقبین سلامت قرار گرفتند افزود: در این طرح خدماتی از قبیل خطرسنجی بیماری‌های قلبی و نیز مراقبت‌ها و مشاوره‌ها در زمینه‌های دیابت، فشارخون، آسیب‌های اجتماعی، افسردگی، اعتیاد ،تغذیه و سلامت روان به‌صورت رایگان به همه گروه‌های سنی ارائه می‌شود.
مهندس احمدی گفت: در شش‌ماهه اول امسال 160 هزار نفر به مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان مراجعه نموده و خدمات پزشکی، پیراپزشکی و یا دندانپزشکی را دریافت نموده‌اند.
وی افزود در حال حاضر 750 بیمار دیابتی و 1450بیمار دارای فشارخون بالا در راستای طرح تحول بهداشت تحت مراقبت بوده و از بسته‌های این طرح بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: هم‌اکنون تمام آزمایش‌های موردنیاز  در آزمایشگاه‌های شهرستان انجام می‌شود و با خرید تجهیزات لازم امکان انجام آزمایش‌های هورمونی در مرکز خدمات جامع سلامت شهید احمدی فراهم گردیده است.
 وی با اشاره به اینکه 90 درصد از واحدهای بهداشتی شهرستان نوساز می‌باشند افزود: در سال گذشته تمام مراکز شهری و روستایی به اتاق و تجهیزات سی پی آر و آمبولانس‌های مراکز خدمات جامع سلامت زیارت و کاکی به تجهیزات ICU مجهز گردیدند.
انتهای پیام/ م.الف- 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دیدار     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   14 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >