برپایی ایستگاه سلامت توسط کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان گناوه

27 آبان 1396
در حاشیه مراسم عزاداری 28 ماه صفر ایستگاه سلامت با محوریت دیابت، توسط واحد پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان و کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان گناوه بر پاشد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان گناوه، در سالروز رحلت جان‌سوز پیامبر رحمت، حضرت محمد (ص) و شهادت کریم اهل‌بیت، امام مجتبی (ع) همزمان با تجمع بزرگ عزاداران و هیأت های مذهبی شهرستان گناوه ایستگاه پایش و آموزش سلامت، با محوریت دیابت در جایگاه نماز جمعه این شهر برپا شد.
این ایستگاه سلامت به‌صورت داوطلبانه، به همت واحد پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان و کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان گناوه باهدف پایش بیماری‌های زمینه‌ای و آموزش خودمراقبتی به مراجعین برپا شد.
اندازه‌گیری فشارخون، وزن، چکاپ قند خون فوری و خطرسنجی‌های اولیه جهت پیشگیری و مراقبت از بیماری‌های قلبی عروقی ازجمله خدمات ارایه شده در این ایستگاه بود.
آموزش‌های لازم نیز با استفاده از روش‌های توضیح چهره به چهره، ارایه کتابچه و پمفلت های علمی ساده و روان، به مراجعین داده شد و تعداد زیادی از افراد میان‌سال باسابقه بیماری و در معرض خطر، جهت انجام آزمایش‌های قند، چربی خون و ویزیت رایگان فرم ارجاع به آزمایشگاه مرکزی، دریافت کردند.
 انتهای پیام/ م.ک 4030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ایستگاه.سلامت     بسیج.جامعه.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   27 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >