ورزش باعث افزایش ضریب سلامت زنان و پیشگیری از بیماری دیابت می‌شود

27 آبان 1396
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت چغادک گفت: ورزش باعث افزایش ضریب سلامت زنان و پیشگیری از بیماری دیابت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، زهرا شبانی در همایش پیاده‌روی ویژه بانوان به مناسبت هفته ملی دیابت در روستای تل سیاه افزود: ورزش منظم می‌تواند در بالا بردن ضریب سلامت زنان و پیشگیری از بیماری‌ها مؤثر باشد.
وی اعلام داشت: هرساله از 19 تا 28 آبان ماه هفته ملی دیابت نام‌گذاری شده و شعار امسال این هفته " دیابت وزنان، حق ما داشتن آینده‌ای سالم " نام‌گذاری شده است.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت چغادک بیان کرد: به علت اهمیت بیماری دیابت و عوارضی همچون هزینه‌های سنگینی که بر فرد، خانواده جامعه تحمیل می‌کند نیاز است که از بیماری و علایم خطر آن مطلع باشیم.
زهرا شبانی افزود: بانوان و مادران با ترویج الگوی صحیح سبک زندگی سالم در خانواده و جامعه می‌توانند نقش مؤثری در پیشگیری از بیماری در افراد داشته باشند.
وی اضافه کرد: شیوع بیماری دیابت در سال‌های اخیر در حال افزایش است و به‌عنوان بزرگترین اپیدمی تاریخ، پیش‌بینی می‌شود تا سال 2040 تعداد افراد مبتلابه دیابت در دنیا از مرز 640 میلیون نفر می‌گذرد.
مسابقه پیاده‌روی به مناسبت هفته ملی دیابت با شرکت انبوه بانوان روستای تل سیاه برگزار و در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ورزش     مرکز.جامع.سلامت     زهرا.شبانی        

تاریخ بروز رسانی:   27 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >