رییس شبکه بهداشت عسلویه:
ارتقای سطح سواد سلامت و بهداشت در عسلویه یک اولویت است

29 آبان 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: ارتقای سطح سواد سلامت و بهداشت در شهرستان عسلویه یک اولویت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی در مراسم افتتاحیه طرح مدارس مروج سلامت شهرستان عسلویه با تسلیت حادثه غم‌بار زلزله در غرب کشور و درگذشت جمعی از هم‌وطنانمان با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال اظهار داشت: یکی از تکالیف مسئولان اتخاذ راهکارها و سیاست‌های لازم برای رونق بخشی، روان‌سازی و تسهیل عوامل توسعه پایدار است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: این مسئله تنها با پرداختن به مقوله سلامت جامعه در ابعاد چهارگانه آن یعنی مسایل روانی، اجتماعی، جسمی و معنوی محقق خواهد شد.
وی افزود: ریشه بسیاری از بیماری‌ها، عدم آگاهی است و معضل سلامت تبعات فرهنگی و اجتماعی را به دنبال دارد؛ بنابراین اولویت اصلی ما در شهرستان عسلویه ارتقای سطح سواد سلامت و بهداشت است و در این راستا همه دستگاه‌ها، مسئولین، مردم، آموزش‌وپرورش، ائمه جمعه و شوراها باید تسهیلگر این امر خیر در شهرستان باشند و هر کس بنا بر توان، ظرفیت‌ها و امکاناتی که در اختیار دارد کوشش کند.
زارعی گفت: همکاری همه‌جانبه بین بخشی، پیشگیری، سلامت، فرهنگ‌سازی و تعامل اساس کار بوده و آموزش‌وپرورش رسالت و نقش کلیدی در نهادینه کردن بحث سلامت دارد.
وی افزود: نقش آموزش‌وپرورش در فرهنگ‌سازی و شکل دادن شخصیت دانش آموزان برای ارتقای سطح سلامت جامعه کلیدی است، چراکه وجود نیروی انسانی خلاق و دارای مهارت لازم می‌تواند به‌راحتی توسعه‌ی پایدار و اثربخشی را ایجاد کند.
زارعی ادامه داد: مقوله سلامت و بهداشت باید به یک باور و اعتقاد همگانی تبدیل شود و برای تحقق این امر بسیج همگانی، آموزش صحیح و فرهنگ‌سازی عمیق می‌طلبد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اطلاعاتی در خصوص آمار و ارقام بیماران دیابتی داخل و خارج کشور به حاضرین ارائه و در مورد نحوه پیشگیری و مهار این بیماری مطالبی بیان کرد.
وی به طرح‌های متعددی که شبکه بهداشت و درمان در مدارس برای ارتقای کیفیت سلامت اجراشده اشاره کرد و از همه مسئولین مربوطه، مدیران و معلمین مدارس و تمامی کسانی که در عرصه سلامت و بهداشت به نحوی یار و یاور شبکه بوده‌اند تشکر کرد و به نحوه ارزیابی عملکرد مدارس در زمینه سلامت و ممیزی‌های داخلی و خارجی مدارس مروج سلامت برای دادن نشان (از یک تا ۵ ستاره) و نصب بر سر درب مدرسه اشاره کرد.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاحیه     مدارس.مروج.سلامت     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >