طرح سفیران سلامت در مدارس شهرستان بوشهر آغاز شد/ گزارش تصویری

29 آبان 1396
طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی در مدارس ابتدایی شهرستان بوشهر آغاز شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش استان بوشهر در آیین افتتاحیه سفیران سلامت دانش‌آموزی استان در آموزشگاه سعادت شهر بوشهر گفت: نرخ پوشش دانش آموزان استان بوشهر در سفیران سلامت 30 هزار نفر است.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حسن قلندری بابیان فعالیت‌های حوزه‌ سلامت آموزش‌وپرورش استان اظهار داشت: نقش نخبگان و خانواده‌ها در ترویج فرهنگ پیشگیری و رشد سلامت بی‌بدیل می‌باشد.
وی افزود: سفیران سلامت تلاش کنند تا فرهنگ ورزش، تحرک، نشاط و پویایی جایگزین رکود و کم‌تحرکی در جامعه شود که این نیاز در جمعیت زنان بیشتر از مردان دیده می‌شود.
این مقام مسئول یادآور شد: در مدارس استان، طرح غربالگری ژنتیک، ویتامین دی، آهن یاری، برنامه پیشگیری از ایدز و طرح وارنیش فلورایدتراپی دندان انجام می‌شود.
کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اظهار داشت: تربیت در مدارس بایستی به ابعاد مختلف وجودی دانش آموزان توجه نماید که بر همین اساس دفتر سلامت و تندرستی تفاهم‌نامه جامعی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌منظور اجرایی کردن برنامه خودمراقبتی منعقد نموده است که تربیت سفیران سلامت دانش‌آموزی بخشی از این تفاهم‌نامه است.
مهندس حمیدرضا رصافیانی طرح سفیران سلامت را یک برنامه منسجم به‌منظور ایجاد یک شبکه همسال مؤثر برای تشویق دانش آموزان برای ارتقای سلامت آنان دانست و گفت: این طرح فرصت لازم را به دانش آموزان می‌دهد تا دانش و اطلاعات خود را در خصوص موضوعات بهداشتی و سلامت به هم سن و سالان، خانواده و همکلاسی‌ها خود انتقال دهند.
 قرائت سوگندنامه ویژه سفیران سلامت و تکرار آن توسط کلیه دانش آموزان و اعطای جوایز به سفیران سلامت منتخب ازجمله برنامه‌های این آیین بود.
طرح سفیران سلامت با حضور معاون تربیت‌بدنی و سلامت، کارشناسانی از اداره آموزش‌وپرورش و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در آموزشگاه سعادت شهر بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     سفیران.سلامت     حسن.قلندری     حمیدرضا.رصافیانی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >