استاندار بوشهر:
خیران سلامت در ساخت مراکز درمانی استان بوشهر مشارکت می‌کنند

30 آبان 1396
استاندار بوشهر گفت: مرکز غربالگری و تشخیص بیماری‌های سرطانی بوشهر با مشارکت خیران سلامت عملیاتی شده است.

دکتر عبدالکریم گراوند در مراسم آغاز ساخت مرکز غربالگری و تشخیص بیماری‌های سرطانی بوشهر بابیان اینکه خیران در بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و درمانی نقش خود را ایفا می‌کنند اظهار داشت: فعالیت خیران در عرصه‌های مختلف کاری ارزشمند و تأثیرگذار در جامعه است چراکه فعالیت این افراد ماندگار و به‌عنوان باقیات‌صالحات است.
وی با اشاره به اینکه کار خیر به‌عنوان سرمایه مهم مسلمانان در دنیا و آخرت است خاطرنشان کرد: خیران در استان بوشهر در عرصه‌های مختلف نقش خود را ایفا کرده‌اند که امروز شاهد ساخت مرکز غربالگری و تشخیص بیماری‌های سرطانی بوشهر با مشارکت خیران سلامت هستیم.
استاندار بوشهر، با ابراز خرسندی از مشارکت خیران در اجرای طرح‌های عام‌المنفعه به‌ویژه طرح‌های درمانی ابراز امیدواری کرد: این طرح هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.
دکتر گراوند با اشاره به اینکه پیمانکار ساخت این مرکز تعیین‌شده است افزود: ساخت مرکز غربالگری و تشخیص بیماری‌های سرطانی بوشهر با مشارکت خیران سلامت 18 ماه تعیین‌شده که پیش‌بینی می‌شود زودتر از آن تکمیل شود.
وی با تأکید بر این نکته که پیشگیری از بیماری مهم‌تر از درمان است خاطرنشان کرد: مرکز غربالگری و تشخیص بیماری‌های سرطانی بوشهر نقش مهمی در کنترل بیماری‌ها دارد و با افتتاح آن فرهنگ پیشگیری از بیماری در استان بوشهر ترویج می‌شود.
استاندار بوشهر گفت: حضور خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد در اجرای پروژه غربالگری سرطان بوشهر ازجمله نقاط قوت این طرح به شمار می‌آید.
دکتر عبدالکریم گراوند افزود: غیردولتی بودن پروژه غربالگری سرطان ارزشمندی این پروژه را دوچندان کرده است.
استاندار بوشهر سرطان را سومین علت مرگ‌ومیر در استان دانست و تأکید کرد: با توجه به اینکه سرطان پس از بیماری‌های قلبی و تصادفات سومین علت مرگ‌ومیر در استان بوشهر معرفی‌شده امید می‌رود با تکمیل و راه‌اندازی مرکز غربالگری و تشخیص بیماری‌های سرطانی بوشهر شاهد پیشگیری از این بیماری باشیم.
مرکز غربالگری و تشخیص سرطان بوشهر در زمینی به مساحت 700 مترمربع با 10 میلیارد ریال اعتبار در مدت 18 ماه توسط خیر نیک‌اندیش حسن رسولیان احداث خواهد شد.

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آغاز.عملیات.اجرایی     استاندار     دکتر.عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >