تبیین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های استان بوشهر

1 آذر 1396
نشست تبیین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های استان بوشهر در سالن اجلاس پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 در این نشست معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تشریح نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت که امسال با عنوان جشنواره بین‌المللی سیمرغ از آن یاد می‌شود گفت: این جشنواره فرهنگی در عرصه‌های مختلف هنری و ادبی ازجمله تئاتر، فیلم، موسیقی و هنرهای تجسمی فعالیت می‌کند و زمینه‌ای فراهم‌شده که دانشجویان و آینده‌سازان کشور اسلامی ما بتوانند توانمندی‌های خود را به ظهور برسانند و ارتقا دهند.
 مهندس محمدمهدی محمدی افزود: ‌جز به‌وسیله فرهنگ و هنر نمی‌توان این پل ارتباطی و این تعامل سازنده را با افراد جامعه ایجاد کرد و درنهایت، این تخصص‌ها باید در اختیار جامعه قرار گیرد و برای این کار باید از جامعه شناخت کافی داشته باشیم.
 وی بیان داشت این جشنواره درصدد است خلأ و گسلی که در بین دانشجویان علوم پزشکی و آموزش عالی کشور ایجادشده را ترمیم کند و ارتباطی در بعد انسانی برقرار شود؛ زیرا اگر دانشجویان تک‌بعدی باشند کارایی آنان در جامعه کم می‌شود به همین دلیل در این جشنواره تبادل فکری می‌شود و ارتباط با دیگر دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود.
 محمدی گفت: جشنواره سیمرغ در دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه بخش دانشجویان، اساتید و کارکنان فعالیت می‌کند و در بخش فرهنگ سلامت، همه دانشگاه‌های آموزش عالی کشور می‌توانند شرکت کنند، همچنین در بخش بین‌الملل، دانشجویان از سراسر دنیا در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و هنری می‌توانند در این جشنواره حضورداشته باشند.
 وی گفت: مهلت ثبت‌نام و ثبت اثر در این جشنواره از دهم آبان ماه شروع‌شده و تا ابتدای بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت و در بهار سال ۹۷ پس از ارزیابی با حضور داوران و هنرمندان برجسته کشوری برگزیدگان معرفی خواهند شد.
مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: از اهداف اصلی برگزاری جشنواره فرهنگی، ایجاد شورونشاط در بین دانشجویان و تأمین سلامت روان دانشجویان است و محصولات این جشنواره در قالب کارهای انفرادی و کارهای مشترک با دانشگاه‌های استان به‌ویژه درزمینه هنرهای بومی می‌توان ارایه داد.
مهندس سید محسن هاشمی از دانشگاه‌های استان خواست در زمینه تبادل اساتید و فضاهای هنری و کارگاه‌های طراحی‌شده برای آموزش دانشجویان تعامل و همکاری لازم ایجاد شود.
 مسئول دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ترتیبی اتخاذشده که جوانان و دانشجویان در کنار بُعد علمی بتوانند در ابعاد فرهنگی و اجتماعی نیز تأثیرگذار باشد.
 سمیه عباسپور افزود: امسال جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و ما تلاش می‌کنیم در سطح کشور رتبه‌های ارزشمندی کسب کنیم.
 وی اظهار داشت: از دانشگاه‌های استان انتظار داریم که در همه زمینه‌ها به‌ویژه در زمینه تشکیل کارگاه‌های آموزشی و در بحث فضاهای هنری همکاری لازم داشته باشند تا با تعامل خوب بتوانیم در سطح کشور رتبه‌های قابل قبولی کسب کنیم.
 عباسپور افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نظر دارد از تمامی آثار ارسال‌شده به این جشنواره در سطح استان نمایشگاهی ترتیب دهد و آثار هنری و فرهنگی دانشجویان اساتید و کارکنان را به نمایش بگذارد.
 دبیر کمیته سفیران فرهنگی دبیرخانه جشنواره سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تشریح بخش‌های جشنواره گفت: این جشنواره چهار بخش دارد که دو بخش آن ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی و دو بخش دیگر اختصاص به سایر دانشگاه‌های آموزش عالی کشور دارد.
 حیدر حاجی‌زاده افزود: در بخش ویژه دانشجویان علوم پزشکی، یک بخش ویژه دانشجویان علوم پزشکی و بخش دیگر ویژه کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی است و بخش سوم بخش بین‌الملل است.
 وی افزود: در بخش چهارم جشنواره، دانشجویان غیر علوم پزشکی سراسر کشور می‌توانند آثار خود را با محوریت فرهنگ سلامت به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
 حاجی‌زاده همچنین گزارشی از جشنواره سال قبل ارایه کرد و گفت: در زمینه موسیقی سنتی، فیلم‌سازی، تئاتر خیابانی و هنرهای تجسمی در جشنواره سال قبل جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور بودیم.
در این نشست نمایندگان دانشگاه‌های استان هر یک دیدگاه‌های خود را پیرامون بهتر برگزار شدن جشنواره فرهنگی سیمرغ بیان داشتند و مسئولان جشنواره به سؤالات و ابهامات آنان پاسخ دادند.
انتهای پیام/ س. ر


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     جشنواره.بین‌المللی.سیمرغ     مهندس.محمدمهدی.محمدی     معاونت.دانشجویی‌فرهنگی    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >