سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر:
راه پیشگیری از بیماری وبا، رعایت بهداشت فردی است

4 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: رعایت اصول بهداشتی در استفاده از آب و غذای سالم موجب پیشگیری از بیماری وبا می‌شود.

مهندس احمد آخوندی در نشست هماهنگی التور و بیماری‌های منتقله از آب و غذا در شهرستان دیر افزود: بیماری وبا یک نوع بیماری اسهالی است که شروع آن ناگهانی و با علایمی مانند اسهال شدید و آبکی است.
وی عامل به وجود آورنده این بیماری را میکروب ویبر یوکلرا عنوان کرد و گفت: شایع‌ترین راه انتقال بیماری وبا مصرف آب و غذای آلوده می‌باشد.
وی دفع مقادیر زیاد آب از طریق مدفوع را، از ویژگی بارز بیماری وبا دانست و افزود: افراد مبتلابه این بیماری ممکن است در طول روز چندین لیتر مایعات از دست دهند و بنابراین دچار کاهش فشارخون و شوک می‌شوند و در اثر کم شدن حجم خون ممکن است به اندام‌های حیاتی مانند کلیه و مغز آسیب وارد شود که به همین دلیل این بیماری با میزان بالایی از مرگ‌ومیر همراه است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اضافه کرد: اسهال آبكي شديد، بدون درد و همراه با تهوع و استفراغ، عطش و تشنگي فراوان و همچنین نبض ضعيف از علایم بیماری وبا است.
وی افزود: ضروری است که شهروندان به علایم این بیماری به‌خصوص در کودکان دقت کرده و در صورت وجود این علایم در هر شخصی سریع به مراکز درمانی مراجعه کرده تا ضمن انجام آزمایش‌های ضروری تحت درمان قرار بگیرند.
مهندس آخوندی با تأکید بر آسان بودن درمان این بیماری، گفت: اگر این بیماری به‌موقع تشخیص داده‌شده و بیمار به مراکز درمانی مراجعه کند با دادن مایعات و مصرف پودر"او آر اس"سلامتی خود را به دست خواهد آورد، بنابراین در برخورد با این بیماری، مهم‌ترین کار، شناسایی به‌موقع و درمان است.
وی تصریح کرد: با توجه به خطرناک بودن و قابلیت انتقال سریع بیماری وبا به دیگران، ضروری است شهروندان در مورد رعایت اصول بهداشتی دقت کافی داشته باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تأکید بر رعایت بهداشت آب و مواد غذایی افزود: کلرزنی آب آشامیدنی، شستشوی سبزی، رعایت بهداشت فردی و مراجعه به‌موقع بیماران اسهالی و انجام آزمایش التور نقشی مهم در کاهش بروز بیماری یادشده دارد.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.التور     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   4 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >