شروع تغذیه نوزاد با شیر مادر عامل مهمی در تداوم شیردهی مادران است

5 آذر 1396
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: شروع تغذیه با شیر مادر در ساعات اولیه تولد عامل مهمی در تداوم شیردهی در مادران است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا کمیته شهرستانی شیر مادر افزود: کمیته‌ شهرستانی شیر مادر باهدف استمرار آموزش به مادران تازه زایمان کرده و به‌منظور اهمیت شروع تغذیه در ساعات اولیه تولد و حساس سازی مادران در خصوص تغذیه با شیر مادر برگزار شد.
وی با تأکید بر فراهم نمودن شرایط مناسب جهت شروع تغذیه نوزادان در ساعت اول تولد به‌ویژه مادران سزارین شده بیان کرد: مکان مناسب و اختصاص ریکاوری ویژه بانوان در بیمارستان‌ها لازم و ضروری است.
مهندس حمید حبیبی نیا اظهار داشت: با پایش مستمر بیمارستان‌های دوستدار کودک و استمرار آموزش‌ها، موجب کاهش چشمگیر بسیاری از بیماری‌های گوارشی و تنفسی در کودکان می‌شویم.
وی بیان کرد: با پایش مستمر بیمارستان‌های دوستدار کودک، استمرار آموزش‌ها و با افزایش آگاهی مادران ازجمله مادران شرکت‌کننده در کلاس‌های آمادگی زایمان و مادران تازه زایمان کرده در خصوص مزایای شیر مادر و آشنایی با تکنیک‌های صحیح شیردهی توسط مادران می‌توان باعث افزایش مصرف شیر مادر در نوزادان و از این طریق موجب کاهش چشمگیر بسیاری از بیماری‌های گوارشی و تنفسی در کودکان شد.
این مقام مسئول افزود: تاکنون با همکاری مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و بیمارستان‌های دوستدار کودک فعالیت‌های مفیدی در این خصوص انجام‌شده است.
کمیته شهرستانی شیر مادر با حضور مسئولین و پرسنل بخش‌های مادر و کودک بیمارستان‌های دوستدار کودک، شهدای خلیج‌فارس و سلمان فارسی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تشکیل شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کمیته.شیر.مادر     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >