تبیین جشنواره سیمرغ با حضور روحانیان و کارشناسان فرهنگی شبکه‌ها و بیمارستان‌های استان

5 آذر 1396
نشست تبیین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور ائمه جماعت و مدیران فرهنگی شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌های استان بوشهر در سالن اجتماعات دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

در این نشست معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تشریح نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جشنواره فرهنگی ،قرآن و عترت سال گذشته فعالیت چشمگیری داشتند و تعداد زیادی از این عزیزان رتبه‌های خوبی کسب کردند.
 مهندس محمدمهدی محمدی افزود: کارهای فرهنگی در نهادها و سازمان‌های کشور یک کار راهبردی و اساسی است به دلیل اینکه کشور به این‌چنین فعالیت‌هایی نیاز دارد.
وی بابیان اینکه تخصص به‌تنهایی نمی‌تواند سودمند واقع شود گفت: تربیت انسان‌های متعهد و متخصص نیاز کشور است و جشنواره‌های فرهنگی می‌تواند در پرورش افراد متخصص و متعهد در راستای فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی نقش بسزایی داشته باشد.
محمدی افزود: مأموریت اصلی نهادهای فرهنگی و در رأس آن شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که در کنار علم‌آموزی انسان‌ها را با معارف انسانی و اسلامی آشنا کند و این دو، برای پرواز انسان به‌سوی کمال و سعادت بالی باشند.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: در دانشگاه‌های کشور بستری فراهم‌شده و برنامه‌های متفاوتی اجرا می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها جشنواره‌های فرهنگی و قرآنی است که استعدادهای نهفته در سطوح و ابعاد مختلف را شناسایی و به‌سوی تعالی فرهنگی سوق می‌دهد.
وی گفت: جشنواره سیمرغ در دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه بخش دانشجویان، اساتید و کارکنان فعالیت می‌کند و در بخش فرهنگ سلامت، همه دانشگاه‌های آموزش عالی کشور می‌توانند شرکت کنند، همچنین در بخش بین‌الملل، دانشجویان از سراسر دنیا در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و هنری می‌توانند در این جشنواره حضورداشته باشند.
 محمدی خاطرنشان کرد: مهلت ثبت‌نام و ثبت اثر در این جشنواره از دهم آبان ماه شروع‌شده و تا ابتدای بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت و در بهار سال ۹۷ پس از ارزیابی با حضور داوران و هنرمندان برجسته کشوری برگزیدگان معرفی خواهند شد.
مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: از اهداف اصلی برگزاری جشنواره فرهنگی، ایجاد شورونشاط در بین دانشجویان، استادان و کارکنان است و محصولات این جشنواره در قالب کارهای انفرادی و کارهای مشترک ارایه می‌شود.
مهندس سید محسن هاشمی از ائمه جماعت و کارشناسان فرهنگی شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها خواست در زمینه تشویق کارکنان و پزشکان و حضور خود در جشنواره همکاری لازم داشته باشند.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز گفت: ائمه جماعت و کارشناسان فرهنگی شبکه‌ها و بیمارستان‌ها می‌توانند به‌عنوان بازوان اجرایی جشنواره فرهنگی سیمرغ در سطح استان فعالیت کنند.
مجتبی احمدی از روحانیان و کارشناسان فرهنگی شهرستان‌ها خواست تا با کشف استعدادها و ترغیب آنان برای شرکت در جشنواره از هیچ کوششی دریغ نورزند.
 مسئول دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ترتیبی اتخاذشده که جامعه پزشکی و کارکنان بتوانند در زمینه‌های هنرهای نمایشی شامل: فیلم کوتاه داستانی، نمایشنامه‌نویسی، فیلم مستند، فیلم‌نامه‌نویسی و تحقیق و پژوهش آثار ارایه دهند.
 سمیه عباسپور افزود: همچنین در بخش ادبی شامل شعر نو، شعر کلاسیک، شعر طنز، نثر طنز، ترانه و داستان کوتاه و در بخش هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی، نقاشی، کاریکاتور، پوستر و عکاسی، همکاران جامعه پزشکی می‌توانند آثار خود را برای جشنواره ارسال کنند.
وی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جهت توانمندسازی افراد، کارگاه‌های آموزشی را برگزار می‌کند در نظر دارد از تمامی آثار ارسال‌شده به این جشنواره در سطح استان نمایشگاهی ترتیب دهد و آثار هنری و فرهنگی دانشجویان اساتید و کارکنان را به نمایش بگذارد.
مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی نیز با تشریح فعالیت سایت و کانال مفدا بوشهر گفت: مفدا بوشهر کلیه اخبار فرهنگی، دانشجویی، هنری، آموزشی، پژوهشی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی را منتشر می‌کند و سعی دارد بخش ویژه‌ای برای انعکاس اخبار و اطلاعات جشنواره بین‌المللی سیمرغ اختصاص دهد.
سعید راویان افزود: انتظار داریم امسال در جشنواره‌ فرهنگی در شأن استان بوشهر شرکت کنیم و با شناسایی افراد مستعد و هنرمند یک کار بزرگ فرهنگی انجام دهیم.
وی گفت با همکاری روحانیان و کارشناسان فرهنگی می‌توان مبلغ جشنواره فرهنگی بود و در جهت تغییر ذائقه افراد به مسایل فرهنگی و رسیدن به تعالی انسانی گام برداشت.
 دبیر کمیته سفیران فرهنگی دبیرخانه جشنواره سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تشریح بخش‌های جشنواره گفت: این جشنواره چهار بخش دارد که دو بخش آن ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی و دو بخش دیگر اختصاص به سایر دانشگاه‌های آموزش عالی کشور و بین‌الملل دارد.
حیدر حاجی‌زاده افزود: در بخش ویژه دانشجویان علوم پزشکی، یک بخش ویژه دانشجویان علوم پزشکی و بخش دیگر ویژه کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی است و بخش سوم بخش بین‌الملل است.
 آرزو سفرنگیان سفیر جشنواره سیمرغ در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی نیز با ارایه گزارشی از جشنواره فرهنگی سال قبل در بخش شهرستان‌ها و بیمارستان‌ها گفت: در سال قبل حدود 400 شرکت‌کننده داشتیم که 15 نفر از آنان برگزیده کشوری شدند و چند نفر نیز رتبه کشوری کسب کردند.
در این نشست رقیه جمیری دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه با ارایه گزارشی از بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت در سال گذشته از روحانیان و کارشناسان فرهنگی خواست در شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌های استان زمینه‌ای فراهم کنند تا کسانی که شایستگی رقابت در بخش‌های مختلف جشنواره قرآن و عترت را دارند شناسایی و آنان را ترغیب به شرکت در این جشنواره کنند.
در پایان این نشست شرکت‌کنندگان دیدگاه‌های خود را پیرامون بهتر برگزار شدن جشنواره فرهنگی سیمرغ بیان داشتند و مسئولان جشنواره به سؤالات و ابهامات آنان پاسخ دادند.
انتهای پیام/ س. ر 2050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     جشنواره.سیمرغ     معاونت.دانشجویی‌فرهنگی     مهندس.محمدمهدی.محمدی     سعید.راویان        

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >