فرماندار گناوه:
تشکیل تیم مشاوره‌ای سلامت ضرورت دارد

5 آذر 1396
فرماندار شهرستان گناوه گفت: تشکیل یک تیم مشاوره‌ای قوی در زمینه مسایلی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد، ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، سید علی پاک‌نژاد در جلسه شورای سلامت این شهرستان افزود: باوجوداینکه مجموعه بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌های متولی، سلامت مردم را در سرلوحه کاری خود قرار داده‌اند اما تلاش و پیگیری‌های بیشتری باید در زمینه حل مشکلات درمانی مردم صورت گیرد.
وی اضافه کرد: شهرداری، شورای اسلامی شهر و آموزش‌وپرورش در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها مساعدت لازم با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند.
فرماندار گناوه بر سرعت بخشیدن به طرح‌های بهداشتی و برگزاری دوره‌های آموزشی به‌روز در حوزه کنترل و پیشگیری و مراقبت از بیمارها تأکید کرد و افزود: مصوبه‌های جلسه‌های شورای سلامت تا حصول نتیجه به جد پیگیری شود.
وی اظهار کرد: در بحث پسماند نیز شبکه بهداشت و درمان، محیط‌زیست و شهرداری نظارت و کنترل لازم را به عمل‌آورند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: این نشست با دستور کار اقدام‌های کنترلی با بیماری التور (وبا) و مراقبت و تشکیل پرونده الکترونیک میان‌سالان و سالمندان برگزارشده است.
مهندس محمد بازیاری افزود: بیماری وبا یک بیماری عفونی است که در طول تاریخ در جامعه وجود داشته و در فصل پاییز بیشترین شیوع آن گزارش‌شده که همه ادارات و ارگان‌ها انتظار داریم در پیشگیری از این بیماری همکاری کنند.
وی اظهار کرد: این بیماری از راه‌های مختلف ازجمله سبزی‌ها و میوه‌های آلوده، فاضلاب انسانی که وارد دریا می‌شود و دفع غیربهداشتی پسماندهای خانگی، افراد را دچار می‌کند که رعایت اصل پیشگیری لازم و ضروری است.
مهندس محمد بازیاری به علایم این بیماری اشاره کرد و گفت: اسهال، استفراغ، تب و کاهش هوشیاری در کودکان از عمده علایم این بیماری است.
وی ادامه داد: مجموعه شبکه بهداشت و درمان همه توان و امکانات خود را ازجمله غربالگری و شناسایی افراد، انجام آزمایش‌های مختلف و پیگیری موارد مشکوک (اتباع خارجی و کسانی که به‌تازگی به کشور عراق مسافرت داشته‌اند) برای پیشگیری و کنترل این بیماری بکار خواهد گرفت.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: پایش همه گروه‌های سنی توسط مراقبان سلامت انجام و پرونده الکترونیک برای همه آن‌ها تهیه می‌شود.
مهندس محمد بازیاری از همه ادارات خواست تا ضمن تشویق کارکنان خود برای حضور در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان، این مجموعه را یاری کنند.
گفتنی است مهم‌ترین مباحث و مصوبات این جلسه عبارت‌اند از ساماندهی دست‌فروشان دوره‌گرد، جمع‌آوری قلیان در پارک‌ها، وضعیت نامناسب سایت پسماند و ساماندهی آن، جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب، ساماندهی فاضلاب شهری، تشکیل تیم مشاوره‌ای بیماری وبا، پیگیری و اجرای نظام‌نامه سلامت و نظارت بر پنج صنف حساس که با الگوی تغذیه مردم ارتباط مستقیم دارد.

 
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرماندار     سیدعلی.پاک‌نژاد     مهندس.محمد.بازیاری     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >