فرماندار دشتستان:
دانش و آگاهی سلامت در شهرستان دشتستان افزایش یابد

5 آذر 1396
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: دانش و آگاهی سلامت در شهرستان دشتستان افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر ارسلان زارع در مراسم افتتاح سفیران سلامت دانش‌آموزی اظهار داشت: طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی کاری بسیار ارزشمند و ضروری است، این طرح برای رسیدن به توسعه پایدار جامعه ما و هر جامعه دیگری نیاز است.
فرماندار شهرستان دشتستان افزود: ارتقای شاخص‌های بهداشتی جامعه و پایداری آن از مهم‌ترین اهداف و آرمان‌های جامعه بشری در قرن بیست‌ویکم است.
وی تصریح کرد: پژوهشگران عرصه بهداشت و درمان و سلامت به این باور رسیده‌اند که هیچ جامعه‌ای به توسعه پایدار نمی‌رسند مگر اینکه آن جامعه از افرادی که از سلامت جسمی، روانی و معنوی برخوردار باشند.
وی اضافه کرد: شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش‌وپرورش دشتستان از پیشگامان این طرح ارزشمند در مدارس هستند که در طول دوره دولت یازدهم هم تلاش‌های شایسته‌ای داشته‌اند و نتایج خوبی هم حاصل‌شده است.
فرماندار شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: دانش آموزان با خودمراقبتی می‌توانند بار مراجعه به پزشک را کاهش دهند و با افزایش دانش و آگاهی خود در امر خودمراقبتی به‌سلامت جسمانی، روانی و معنوی خود و همسالان کمک کنند.
۴۰۰۰ سفیر سلامت در مدارس دشتستان فعالیت دارند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: چهار هزار سفیر سلامت در مدارس شهرستان دشتستان فعالیت دارند.
مهندس ماریا خویش دوست اظهار داشت: طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی در راستای برنامه ملی خودمراقبتی از اواخر سال ۹۴ در مدارس متوسطه دوم اجرایی شده است و از سال ۹۵ تاکنون در سه مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم نیز اجرا می‌شود.
وی افزود: حدود چهار هزار دانش‌آموز در مدارس شهرستان دشتستان، در برنامه سفیران سلامت فعالیت می‌کنند و آموزش‌هایی که توسط مربیان بهداشت مدارس به آن‌ها داده می‌شود، توسط دانش آموزان سفیر سلامت به همسالان و دانش آموزان دیگر منتقل می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: خودمراقبتی گام اول سلامت بوده و ۶۵ تا ۸۵ درصد از مراقبت‌هایی که به تثبیت سلامت منجر می‌شوند محصول خودمراقبتی است.
وی گفت: دانش‌آموزانی که سفیر سلامت می‌شوند، متعهد می‌شوند و سوگند می‌خورند که سبک زندگی خود و همسالانش را تغییر دهند و در این راستا معلمان نیز به علت تماس مستمر با دانش آموزان با رعایت سبک زندگی سالم، الگوی مثبتی برای آنها باشند.
مراسم افتتاح سفیران سلامت دانش‌آموزی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در آموزشگاه ابتدایی دخترانه نرجس برازجان برگزار شد.


انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     سفیران.سلامت     فرماندار     دکتر.ارسلان.زارع     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >