معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تأکید کرد:
پیشگیری از شیوع بیماری‌های اسهالی با درمان به‌موقع و رعایت نکات بهداشتی

7 آذر 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: درمان به‌موقع و مناسب و رعایت نکات بهداشتی گام‌هایی مهم در پیشگیری از شیوع و اپیدمی بیماری‌های اسهالی می‌باشند.

 مهندس پرویز احمدی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: با توجه به‌قرار داشتن در فصل شیوع و انتقال بیماری‌های اسهالی رعایت اصول و نکات پیشگیرانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی به درمان به‌موقع و مناسب و نقش آن در پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری‌های اسهالی اشاره کرد و گفت: لازم است افرادی که در سه هفته اخیر علایم گوارشی مانند اسهال و استفراغ داشته‌اند جهت انجام آزمایش و دریافت درمان مناسب به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت یا بیمارستان محل سکونت خود مراجعه نمایند.
مهندس پرویز احمدی همچنین نقش داوطلبین و سفیران سلامت را در این زمینه حایز اهمیت دانست و افزود: داوطلبان و سفیران سلامت به دلیل نزدیکی به خانوارها در اقصی نقاط شهرستان می‌توانند نقش تأثیرگذار خود را در زمینه توجیه خانواده‌ها در مورد شناسایی بیماران و توجیه آنان در مورد لزوم درمان به‌موقع و مناسب بیماری‌های اسهالی ایفا نمایند.
وی بر اهمیت رعایت اصول و نکات بهداشت فردی، محیطی و غذایی در این زمینه تأکید کرد و گفت: استفاده از آب آشامیدنی سالم، دفع بهداشتی زباله‌ها، شستشوی صحیح دست‌ها بعد از هر بار اجابت مزاج و قبل از تهیه و توزیع و استفاده از مواد غذایی، شستشوی مرتب سرویس‌های بهداشتی، خرید مواد غذایی از فروشگاه‌های بهداشتی و تحت نظارت مراکز خدمات جامع سلامت و دورنگه داشتن مواد غذایی از دسترس حشرات و جوندگان موذی از مهم‌ترین اصول بهداشتی است که نقش مهمی در پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری‌های اسهالی دارد.
وی همچنین اصول و روش‌های شستشو و سالم‌سازی میوه‌جات و سبزی‌ها را نیز در این زمینه حایز اهمیت دانست و بر رعایت آن تأکید کرد.

انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.اسهالی     معاون.بهداشتی     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >