فرماندار دیر:
سطح دسترسی مردم به خدمات خانه‌های بهداشت در شهرستان دیر مطلوب است

7 آذر 1396
فرماندار شهرستان دیّر گفت: سطح دسترسی مردم به خدمات خانه‌های بهداشت در شهرستان دیر مطلوب است.

حمزه اعتماد در سومین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر با تبریک هفته بسیج گفت: نقش بسیج در 8 سال دفاع مقدس و پس‌ازآن در دوران سازندگی و تا به امروز نقشی مؤثر و کارآمد بوده است که در همه حوزه‌ها فعال بوده و هر جا ورود داشته به کشور کمک کرده است.
وی با اشاره به اجرای طرح ریشه‌کنی فلج اطفال در کشور گفت: یکی از نقش‌های ویژه بسیج در حوزه سلامت، همکاری در بسیج ریشه‌کنی فلج اطفال در سال‌های گذشته بود که توانستند با همکاری وزارت بهداشت به موفقیت برسند.
وی با اشاره به احادیث و روایات در خصوص اهمیت سلامتی گفت: سلامت و امنیت دو نعمتی‌اند که قدر آن مجهول مانده است و تا زمانی که سلامتی و امنیت را از دست ندهیم به اهمیت آن به‌خوبی پی برده نمی‌شود.
فرماندار شهرستان دیر بابیان اینکه شورای سلامت یکی از جلسات مهم شهرستان است گفت: مصوبات شورای سلامت باید بر بحث پیشگیری تأکید داشته باشد چراکه پیشگیری مقدم بر درمان است و اگر ما پیشگیری را انجام دهیم و به درمان نرسیم ضمن صرفه اقتصادی خانوار و صیانت از بیت‌المال اقدامی شایسته و کارساز نیز انجام‌شده است.
وی تأکید کرد: همه دستگاه‌های به وظیفه ذاتی خود در قبال سلامت مردم بپردازند و با همکاری دیگر دستگاه‌های مسئول مشکلات این حوزه را رفع کنند.
مصوبات شورای سلامت زمین نماند
اعتماد اضافه کرد: مصوبات جلسه شورای سلامت اهمیت ویژه دارد و مسئولین باید مصوبات مربوط به دستگاه‌ خود را عملیاتی و گزارش اقدامات انجام‌شده را در جلسه بعدی شورا به‌صورت مسند و مستدل ارایه کنند.
وی ادامه داد: اگر مصوبه‌ای امکان اجرایی آن توسط یک دستگاه به‌تنهایی وجود ندارد لازم است کمیته‌ای متشکل از ادارات مرتبط با موضوع تشکیل و تا حصول نتیجه پیگیری و مصوبه عملیاتی شود.
فرماندار دیر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات خوبی در حوزه سلامت کشور به‌ویژه در مناطق محروم صورت گرفته است که شهرستان دیر نیز از این موهبت انقلاب برخوردار شده است.
ساخت خانه‌های بهداشت روستایی
وی با اشاره به ساخت خانه‌های بهداشت روستایی گفت: تمامی روستا‌های شهرستان دیر که شرایط لازم برای احداث خانه بهداشت داشته‌اند در آن مناطق خانه بهداشت ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.
اعتماد بابیان اینکه سطح دسترسی مردم به خدمات خانه‌های بهداشت در شهرستان دیر مطلوب است گفت: روستاهایی که فاقد شرایط لازم برای ساخت خانه بهداشت بوده‌اند نیز تحت پوشش دیگر خانه‌های بهداشت قرارگرفته و اهالی آن مناطق از خدمات بهداشت و درمان بهره‌مند هستند.
توسعه بخش سلامت در دیر
رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر گفت: در دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت شهرستان دیر اقدامات خوبی ازجمله تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، ساخت خانه‌های بهداشت، اورژانس جاده‌ای، بیمارستان، پایگاه سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت انجام‌شده است.
وی اضافه کرد: بیمارستان دیر که سال‌ها عملیات اجرایی آن متوقف مانده و به یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم تبدیل‌شده بود در دولت تدبیر و امید با تلاش همه مسئولین، تکمیل و به بهره‌برداری رسید.
لزوم رفع مشکلات بیمارستان
اعتماد ادامه داد: مشکلاتی پیرامون بیمارستان دیر وجود دارد که همه دستگاه‌ها، مسئولین و مردم باید کمک کنند تا این مشکلات برطرف شود.
فرماندار شهرستان دیر با تأکید بر نقش خیرین سلامت گفت: حوزه سلامت دارای یک سری کمبودها و نیازها است که خوشبختانه تعدادی از خیرین نیک‌اندیش شهرستان اعلام آمادگی برای کمک به حوزه سلامت کرده‌اند که ما از ورود آن‌ها استقبال می‌کنیم.
وی تصریح کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران برای تشویق خیرین به کمک  حوزه سلامت وارد عمل شوند و نیات خیرین را به سمت رفع نیازهای این حوزه هدایت کنند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     فرماندار     حمزه.اعتماد     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >