مانور زلزله در مدارس شهرستان کنگان برگزار شد

11 آذر 1396
همزمان با دیگر نقاط کشور، مانور زلزله در مدارس شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، مسئول فوریت‌های پزشکی شهرستان کنگان در این آیین گفت: برای اینکه بتوانیم توانایی‌ها و توانمندی‌های خود را در زمان حوادث مورد ارزیابی قرار دهیم هرساله برگزاری مانور زلزله را در ردیف یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آموزشی در مدارس این استان قرار می‌دهیم.
هادی صادق بابیان اینکه ارایه این آموزش‌ها به دانش‌آموزان می‌تواند در کاهش خسارات جانی و مالی در مواقع حوادث تأثیرگذار باشد، ادامه داد: اگر در هر خانواده‌ای یک نفر به اینگونه آموزش‌ها وارد باشد می‌توانیم بسیاری از خسارات را در مواقع حوادث با کاهش مواجه کنیم.
مسئول فوریت‌های پزشکی شهرستان کنگان بیان داشت: روز هشتم آذرماه روز مانور زلزله و ایمنی در مدارس در تقویم ملی کشور ثبت‌شده است و دانش‌آموزان در این طرح آموزشی - ایمنی با نحوه پناه گیری، کمک‌رسانی به مصدومان و تخلیه فضای آموزشی در کنار چگونگی حفظ آرامش خود در هنگام بروز حوادث طبیعی چون زلزله آشنایی پیدا می‌کنند و مهارت می‌آموزند.
وی تأکید کرد: در اجرای این طرح به دنبال این هستیم تا دانش‌آموزان آنچه را که آموزش می‌بینند به خانواده‌ها و اطرافیان انتقال دهند تا در بروز حوادث طبیعی سطح آسیب‌ها و خسارات کاهش پیدا کند و افراد از آمادگی و مهارت لازم برخوردار باشند.
هادی صادق اظهار داشت: در بحث آموزش خصوصاً در مدارس که محل آموزش‌وپرورش دانش آموزان و آینده‌سازان کشور است فرهنگ‌سازی مناسب شکل بگیرد و مطالبه‌ی مردمی برای استحکام‌بخشی و ایمن‌سازی در ساخت‌وسازها ایجاد شود و این حساسیت در ذهن دانش آموزان ایجاد شود.
این مانور با همکاری، آتش‌نشانی، سازمان هلال‌احمر، نیروی انتظامی، اداره گاز شهرستان و اورژانس شهرستان و شبکه بهداشت شهرستان و اداره آموزش‌وپرورش در مدرسه دخترانه شهید تشانی بنک برگزار شد.
انتهای پیام/ م.س 3070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مانور.زلزله     هادی.صادق     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >