بر پایه «گوگل اسکالر» اعلام شد:
دانشگاه‌ علوم پزشکی بوشهر به رتبه 16، ارتقا یافت

11 آذر 1396
نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر پایه استناد «گوگل اسکالر» در جولای ۲۰۱۷ منتشر شد و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با پیشرفت چشمگیر با 9 پله صعود از رتبه 27 به رتبه 16 ارتقا یافت.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در ویرایش چهارم نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه استناد «گوگل اسکالر» در جولای ۲۰۱۷ را منتشر کرد.
این نظام رتبه‌بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق تعداد استنادات آن دانشگاه می‌پردازد.
بر این اساس پروفایل‌های نمایه شده دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در Google Scholar شناسایی‌شده و با توجه به تعداد استنادات ۱۰ نفر پُراستناد دانشگاه در Google Scholar Citations Service بر اساس نام و نشانی الکترونیکی وابسته به دانشگاه مربوطه، ارزیابی و رتبه‌بندی انجام می‌شود.
در رتبه‌بندی اخیر سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و اصفهان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رتبه 16 کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب کرده‌اند.
این نتایج که در سایت وبومتریکس نیز موجود است، رتبه‌ ۴۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور را در این نظام رتبه‌بندی مشخص می‌کند.
مجموع استنادات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بدون در نظر گرفتن دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۳۰۰۱۲ استناد است که در کل ۳۷ درصد از سهم استنادات کل کشور را به خود اختصاص داده است.
نتایج اخیر که در آدرس http://www.webometrics.info/en/node/169 نیز موجود است، رتبه‌ 46 دانشگاه علوم پزشکی کشور را در این نظام رتبه‌بندی مشخص می‌کند.

انتهای پیام/ پ.ر 2030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاونت.تحقیقات     گوگل.اسکالر        

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >