مانور زلزله در شهرستان تنگستان برگزار شد

13 آذر 1396
نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با مشارکت اورژانس 115 شهرستان تنگستان با شعار"مدرسه ایمن، جامعه تاب آور" در آموزشگاه سعدی شهر اهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مسئول اورژانس 115 شهرستان تنگستان در این خصوص گفت: مانور مذکور با همکاری سازمان‌های اورژانس 115، آموزش‌وپرورش، آتش‌نشانی و هلال‌احمر شهرستان تنگستان و با حضور 200 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه در آموزشگاه سعدی شهر اهرم برگزار شد.
حسین آردن افزود: این مانور با هدف کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله به‌وسیله ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد و ارتقای مهارت‌های فردی و جمعی جوامع دانش‌آموزی، واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله، استفاده کاربردی و عملی از آموخته‌های نظری دانش آموزان برگزار شد.
وی اظهار کرد: افزایش سطح ایمنی، کاهش خطرپذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس باتربیت تیم‌های دانش‌آموزی آماده برای مقابله با حوادث ازجمله اهداف مانور مذکور بود.
مسئول اورژانس 115 شهرستان تنگستان گفت: در مانورها دانش آموزان در شرایط حادثه قرارگرفته و همین امر باعث می‌شود که شیوه رویارویی با زلزله را که از پیش با استفاده از روش‌های علمی و نتیجه‌بخش تدوین‌شده و مورد ارزیابی نیز قرارگرفته را بیاموزند.
وی تصریح کرد: برگزاری مانور زلزله باعث می‌شود دانش آموزان این یافته‌های تجربه‌شده را در طول زندگی و در هنگام زلزله مورداستفاده قرار دهند و با اتکا به این آموزش‌ها و آموخته‌ها با آرامش و اطمینان خاطر به استقبال حادثه بروند.
مسئول اورژانس 115 شهرستان تنگستان اظهار داشت: همین آرامش نسبی روانی می‌تواند تا حد بسیار زیادی از تلفات و آسیب‌های روحی و روانی در هنگام و بعد از زلزله بکاهد.
حسین آردن تصریح کرد: با تکرار و استمرار این مانورها ترس ناشی از ناگهانی بودن زلزله و پیامدهای آن (اضطراب، شوک و دلهره) در بین دانش آموزان از بین رفته و ضمن آمادگی خود و آموزش آموخته‌های خود به سایر اعضای خانواده در هنگام وقوع زلزله آرامش و خونسردی را برای تصمیم‌گیری و اجرای نکات ایمنی که مهم‌ترین رکن نجات فرد و اجتماع است، حفظ می‌کنند، درواقع ضمن مقابله و عکس‌العمل درست در هنگام زلزله، امدادگر خود و دیگران نیز می‌باشند.
وی افزود: یکی از کارهای مهم آن است که خود را آماده کنیم تا در صورت وقوع زلزله، بدانیم باید چه‌کار کنیم، آماده بودن و دانستن اینکه موقع زلزله چه‌کاری باید انجام داد، می‌تواند در صورت وقوع زلزله بعدی جان بسیاری از افراد را نجات دهد.
مسئول اورژانس 115 شهرستان تنگستان بیان داشت: تلاش ما در برگزاری مانورهای مذکور آموزش و آماده‌سازی دانش آموزان جهت مواجهه با بحران‌ها در حوادث غیرمترقبه می‌باشد.


انتهای پیام/ م.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مانور.زلزله     اورژانس115     حسین.آردن     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >