نوزدهمین مانور ایمنی و زلزله در مدارس شهرستان عسلویه برگزار شد

13 آذر 1396
نوزدهمین مانور ایمنی و زلزله در مدارس شهرستان عسلویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در حاشیه این مانور گفت: این مانور در راستای آگاهی افزایی، کاهش خسارات در برابر زلزله و همچنین کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شده است.
جاسم زارعی افزود: این مانور جهت آمادگی بیشتر دانش آموزان، کارکنان بهداشتی و درمانی، جمعیت هلال‌احمر و کلیه ادارات و نهادها  برای کمک به مردم در مواقع حادثه و با همکاری آموزش‌وپرورش، جمعیت هلال‌احمر شهرستان عسلویه، شهرداری و شورای اسلامی شهر نخل تقی، شرکت گاز، آبفار و آبفا، پلیس راهور و دیگر نهادها تحت مدیریت واحد (فرمانداری)، در مدرسه دخترانه‌ی آسیه شهر نخل تقی این شهرستان برگزار شد.
وی تصریح کرد: در این مانور کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بیمارستان نبی اکرم، هلال‌احمر، ادارات و نهادهای شهرستان وظایف مختلفی بر عهده داشتند که توانایی، هماهنگی و تعامل بین بخشی خود در خدمت‌رسانی به مردم در مواقع لزوم را محک زدند.
جاسم زارعی اظهار داشت: مجموعه مدیریت بحران شهرستان که مدیریت آن بر عهده فرماندار است از چندین کمیته تشکیل‌شده به‌گونه‌ای که بهداشت و درمان در کنار سایر کمیته‌ها از مؤثرترین آن‌ها بوده و اگر حادثه‌ای پیش بیاید اولین گروه که زیر نظر تیم مدیریت وارد عمل می‌شود، تیم ارزیاب، اورژانس و سپس تیم‌های عملیات هستند.
مهندس علی رحمانی معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار نیز گفت: همه می‌دانند که کشور ما کشور حادثه‌خیزی است، این مانور که امروز انجام گرفت جهت آشنایی و آمادگی بیشتر در مواقع بحران است و دانش آموزان باید آموزش‌های فراگرفته را به خانواده‌هایشان انتقال بدهند تا در هنگام بروز حوادث دچار کمترین آسیب شویم.
مانور زلزله با حضور و مشارکت دانش آموزان و مسئولین اجرا و سپس تیم‌های تخصصی بهداشت محیط، پیشگیری از بیماری‌ها، تغذیه، سلامت روان و پشتیبانی به‌صورت نمادین ورود کرده تا مشکلات روزهای آتی را تخمین زده و متناسب با آن برنامه‌ریزی شود.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مانور.زلزله     شبکه.بهداشت.درمان     مهندس.جاسم.زارعی     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >