پیمان برادری بین روحانیت اهل سنت و شیعه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بسته شد

13 آذر 1396
به مناسبت هفته وحدت خطبه عقد اخوت بین روحانیت اهل سنت و شیعه در مسجد نبی اکرم (ص) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خوانده شد.

به گزارش مفدا بوشهر هم‌زمان با آغاز هفته وحدت، همایش معنوی همراه با محفل انس با قرآن و عترت با حضور بهترین قاری جهان اسلام در سال ۱۳۹۵ استاد سعید پرویزی و‌ اجرای حافظ کل قرآن کریم آقای سید عباس حسینی در مسجد نبی اکرم (ص) سایت پردیس دانشگاه برگزار شد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، در این همایش با تأکید بر انسجام و وحدت مسلمانان جهان، قرآن را وسیله‌ای الهی برای پیوند و استحکام اهل سنت و شیعیان برشمرد.
مهندس محمدمهدی محمدی از همگان خواست تا با چنگ زدن به معارف ناب و گران‌سنگ قرآنی، زمینه وحدت و برادری را در میان مسلمانان جهان عمیق‌تر و گسترده‌تر سازند.
در این محفل نورانی، استاد سعید پرویزی، قاری بین‌المللی جهان اسلام به بیان خاطرات و تجربیات قرآنی خودپرداخت و از همه‌ دانشجویان خواست تا در سبد معنوی زندگی خود انس با قرآن و‌ معارف اهل‌بیت را به‌صورت ویژه لحاظ کنند.
در پایان این محفل معنوی، خطبه عقد اخوت و برادری بین امام‌جمعه اهل سنت و ائمه جماعت شیعه به‌صورت نمادین قرائت شد و حاضران فرازهای این پیمان‌نامه را زمزمه کردند.
این همایش به همت مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شنبه بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد نبی اکرم (ص) دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
عقد.اخوت     هفته.وحدت     مهندس.محمدمهدی.محمدی     معاونت.دانشجویی‌فرهنگی        

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >