رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر:
توسعه آموزش برای کاهش خطرات حوادث طبیعی در استان بوشهر ضروری است

18 آذر 1396
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر بر لزوم توسعه آموزش برای کاهش خطرات حوادث طبیعی در استان بوشهر تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: ساختن جامعه آماده و به‌روز شدن اطلاعات عمومی در مورد نحوه صحیح برخورد با حوادث پیش‌بینی‌نشده مثل زلزله، سیل و ... که با توجه به تغییرات اقلیمی در سراسر جهان مسئله مهمی است که جز آموزش راه دیگری ندارد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر افزود: بهترین زمان برای آموزش مقاطع تحصیلی بخصوص پیش‌دبستانی و دبستان است که بچه‌ها با بازی و تمرین یادگیری خوبی خواهند داشت.
وی اضافه کرد: ازآنجایی‌که با درخواست مکرر مدارس برای برپایی مانور زلزله روبرو بودیم، امسال مانور زلزله در حدود یک هفته برنامه‌ریزی و در مقاطع مختلف با مشارکت واحد عملیات اورژانس، کارگروه سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه، EOC و واحد آموزش فوریت‌های پزشکی اجرا شد.
دکتر دادجو افزود: از روز هشتم آذر که به‌عنوان روز مانور سراسری زلزله در سطح کشور معرفی‌شده است تا به امروز در بیش از ۱۰ مدرسه در مقاطع مختلف دبستان، راهنمایی و دبیرستان از شهر بوشهر مانور زلزله اجراشده است.
وی ادامه داد: در روز مقرر مدرسه تیزهوشان دخترانه بوشهر با حضور معاون وزیر آموزش‌وپرورش مانور آمادگی مدارس در برخورد با زلزله رسماً آغاز شد و تیم‌های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ در آن مشارکت فعال داشتند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر بیان کرد: در سناریوی طراحی‌شده اورژانس ۱۱۵ در کنار سایر سازمان‌های امدادی ازجمله آتش‌نشانی و هلال‌احمر در امداد و نجات و انتقال مصدومین به مراکز درمانی نقشی را به عهده گرفته بود که با مداخله تیم‌های عملیاتی این مهم محقق شد.
وی به نقش کارگروه سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل در مدیریت بحران و مواقع غیرمعمول اشاره کرد و افزود: با توجه به تکرار مرتب واقعه زلزله در سطح کشور اقبال عمومی برای دانستن نکات مهم و ضروری در مواقع این رخداد و نیز اقدامات مهم و حیاتی در این زمان، بیشتر شده است.
انتهای پیام/ ز.ی 5000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     مانور.زلزله     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >