سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر:
زلزله دیر تلفات جانی نداشته است/ اقدامات مؤثر کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان

14 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: زلزله 4 و 9 دهم ریشتری دیر تلفات جانی نداشته است.

مهندس احمد آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا با اعلام آمادگی کامل شبکه بهداشت و درمان اظهار کرد: از زمان وقوع زلزله در دیر تیم واکنش سریع کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان فعال‌شده و با بسیج امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و ناوگان اورژانس با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان ضمن بررسی وضعیت موجود و مدیریت آن خدمات لازم به حادثه دیدگان ارایه نمودند.
وی با ارایه آماری از مصدومین زلزله دیر گفت: در مجموع 24 نفر پس از وقوع زلزله به مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان امام هادی شهرستان دیر مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 13 نفر به علت ضربه به ناحیه دست‌وپا بوده و 11 نفر نیز به دلیل ترس و استرس ناشی از زلزله مراجعه کرده‌اند.
مهندس احمد آخوندی افزود: خوشبختانه موردی از مرگ‌ومیر ناشی از زلزله در شهرستان دیر وجود نداشته و تمامی مصدومین به‌جز یک مورد که به علت پیشینه بیماری قلبی و ترس از زلزله به بیمارستان امام خمینی کنگان اعزام‌شده بقیه مراجعین به‌صورت سرپایی درمان و ترخیص شده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با تأکید بر اهمیت بهداشت روان بعد از وقوع زلزله گفت: شوک، وحشت‌زدگی، اضطراب، برانگیختگی و ترس پس از حادثه شایع‌ترین عوارض روانی پس از حادثه است.
مهندس احمد آخوندی افزود: به لحاظ تأثیرات روانی زیادی که اینگونه حوادث بر جا خواهد گذاشت شهروندان می‌بایست به توصیه‌های کارشناسان سلامت روان توجه کنند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
زلزله     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >