معاون وزیر بهداشت خبر داد:
ساخت مرکز تحقیقاتی بررسی مشکلات آلایندگی در عسلویه

14 آذر 1396
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ساخت مرکز تحقیقاتی بررسی مشکلات آلایندگی در عسلویه خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی ظهر امروز در نشست با استاندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر عنوان داشت: برای بررسی علمی در زمینه وضعیت آلایندگی‌های زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی و عسلویه امسال ساخت مرکز تحقیقاتی بررسی مشکلات آلایندگی در عسلویه آغاز می‌شود.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجرای شش‌ هزار و ۶۵۰ پروژه بهداشتی در استان‌ها گفت: از این تعداد پروژه ۲ هزار مرکز بهداشتی و درمانی آن در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به روند اجرای طرح‌های بهداشتی و درمانی استان بوشهر اظهار داشت: با تدوین سند سلامت استان بوشهر پروژه‌های بهداشتی و درمانی در اولویت قرارگرفته که بوشهر در این حوزه از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
وی با اشاره به نقش مهم وزارت بهداشت در رسیدگی به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه بیان کرد: در جریان زلزله کرمانشاه، امکانات درمانی و بهداشتی به مناطق مختلف استان کرمانشاه مستقر شد، به‌گونه‌ای که خدمات بهداشتی و درمانی در کوتاه‌ترین زمان ارایه می‌شد.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مصدوم شدن 11 هزار نفر در زلزله کرمانشاه خبر داد و گفت: در جریان زلزله کرمانشاه 84 مرکز بهداشتی درمانی تخریب و 194 مرکز آسیب و خسارت دید.
دکتر رئیسی با اشاره به ساخت شش‌ هزار و 650 مرکز بهداشتی و درمانی در کشور خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها 800 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که 2 هزار پروژه آن دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
اجرای 176 پروژه بهداشتی درمانی در استان بوشهر
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای 176 پروژه بهداشتی درمانی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از این تعداد پروژه تاکنون 50 درصد آن تکمیل و افتتاح‌شده و بخشی هم دهه فجر امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
دکتر رئیسی با اشاره به وجود نیروگاه اتمی در مرکز استان بوشهر بر تکمیل اورژانس هسته‌ای تأکید و گفت: عملیات ساخت این مرکز درمانی با مشارکت سازمان انرژی اتمی ایران در حال ساخت است که ضرورت دارد در تکمیل آن تسریع شود.

این نشست با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در دفتر استاندار بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     معاون.وزیر     دکتر.علیرضا.رئیسی     استاندار        

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >