سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خبر داد:
بیمارستان سوانح و سوختگی شهرستان گناوه به تکنولوژی پیشرفته درمان مجهز شد

19 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در بیمارستان سوانح و سوختگی شهرستان گناوه از روش‌های نوین پیشرفته ازجمله دستگاه ازن تراپی برای نخستین بار در استان جهت درمان زخم‌های عفونی، دیابتی، سوختگی و بستر استفاده می‌شود.

مهندس محمد بازیاری در گفت گو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: گاز ازن دارای خواص بسیار زیاد ازجمله از بین بردن عوامل بیماری‌زا، پاتوژن های مختلف و عفونت‌های مزمن زخم است.
وی افزود: نحوه استفاده از این دستگاه به این صورت است که زخم‌های عفونی را در معرض این گاز قرار می‌دهند و پس از چند جلسه با تأثیر بر میکروارگانیسم‌ها و عفونت زخم باعث از بین بردن قطعی عفونت و درنتیجه بهبودی آن می‌شود.
این مقام مسئول ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی بیماران دیابتی استان قطع عضو به علت زخم‌های حاد و مزمن است که باعث مشکلات بسیاری برای این بیماران و همچنان خانواده‌های آنان می‌شود که به‌وسیله این روش پیشرفته کمک بسیاری در جهت بهبودی کامل و جلوگیری از آمپوتاسیون و قطع عضو می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه یادآور شد: گاز ازن، ملکول اکسیژن فعال است که به علت داشتن یک اتم اکسیژن بیشتر باعث می‌شود که این اکسیژن به‌سرعت بر روی بافت اثر کرده و باعث از بین بردن باکتری، قارچ و جلوگیری از رشد ویروس شود؛ نکته مهم در مورد ازن، استفاده از غلظت‌های دقیق خروجی دستگاه می‌باشد، که در این روش هیچ‌گونه اثر سوء جانبی تاکنون در مقاله‌ها گزارش نشده است.
مهندس بازیاری تصریح کرد: روش ازن تراپی سابقه طولانی در درمان زخم‌ها دارد و از سال‌های دور تاکنون در کشورهای اروپایی مورداستفاده قرارمی‌گیرد و مدت کوتاهی است که این تکنولوژی وارد کشور شده که خوشبختانه استان بوشهر مجهز به این دستگاه پیشرفته شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که با این روش کمک شایانی به بیماران دارای زخم شود.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مهندس     محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     بیمارستان.سوختگی    

تاریخ بروز رسانی:   19 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >