مسئولان دانشگاه‌های شهرستان بوشهر با برنامه خودمراقبتی دانشجویی آشنا شدند

20 آذر 1396
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مسئولان دانشگاه‌های شهرستان بوشهر با برنامه خودمراقبتی دانشجویی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا در جلسه آموزشی خودمراقبتی و تربیت سفیران سلامت جوان به بیان اهمیت و مزایای برنامه خودمراقبتی دانشجویی پرداخت و افزود: هدف از برگزاری این جلسه اجرای برنامه ملی خودمراقبتی دانشجویی در بین دانشجویان دانشگاه‌ها (دولتی و غیردولتی) است و باید این برنامه ملی به‌صورت جدی و مستمر اجرا و پیگیری شود.
مسئول آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: دانشجویان علاقه‌مند و فعالی که قابلیت برقراری ارتباط مؤثر را داشته باشند، پس از اعلام این افراد به مرکز بهداشت بایستی به ازای هر ده نفر دانشجو یک نفر به‌عنوان سفیر سلامت دانشجویی آموزش ببینند.
زهرا رنجبر دهقان افزود: این دانشجویان پس از گذراندن دوره آموزشی از کتابی با عنوان " راهنمای خودمراقبتی جوانان "، کارت سفیر دانشجویی دریافت می‌نمایند که با توجه به آموزش گذرانده شده آن‌ها می‌توانند با جلب همکاری و مشارکت دیگر دانشجویان در کمپین‌های آموزش سلامت همگانی شرکت نمایند و فعالیت‌های بهداشتی و خودمراقبتی خود را در دانشگاه ترویج و توسعه دهند.
در این جلسه مقرر شد کارشناس بهداشت روان جهت ارایه آموزش در مباحث پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر و همچنین ازدواج سالم در دانشگاه‌ها برای دانشجویان جوان حضور یابد.
جلسه آموزشی خودمراقبتی و تربیت سفیران سلامت جوان برای دانشجویان دانشگاه‌های سطح شهرستان بوشهر با هماهنگی واحد آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت شهرستان با حضور تعدادی از رابطین آموزشی و دانشجویی دانشگاه‌ها در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
خودمراقبتی     دانشجویی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     زهرا.رنجبردهقان     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >