سرپرست شبکه بهداشت عسلویه:
مقید کردن شرکت‌ها به اجرای پیوست سلامت، ضروری است

20 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: مقید کردن شرکت‌ها به اجرای پیوست سلامت، ضروری است و باید قبل از استقرار صنعت این مهم اجرائی شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی در حاشیه بازدید کارشناسان ارشد اداره کل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از عسلویه اظهار داشت: برخورد بدون مماشات با صنایع آلاینده در شهرستان عسلویه ضروری است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برای شرکت‌هایی که در حال اخذ مجوز هستند، این امر اجرایی شده اما شرکت‌هایی که سنوات قبل دایر شده‌اند، فاقد استانداردهای سلامت و محیط زیستی لازم بوده و این مشکلات را به بار آورده‌اند که باید برای آن‌ها فکری اساسی شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بیان کرد: به مخاطره انداختن سلامت کارکنان خودشان، شرکت‌های مجاور و قاطبه مردم از مصادیقی هست که مماشات برنمی‌تابد و باید با آن‌ها برخورد جدی‌تری شود.
وی اضافه کرد: حذف فلرها، پیشگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، دریا و خاک، پیشگیری از نشت گازهای خطرناک سرطان‌زا و ایجادکننده ده‌ها بیماری خطرناک دیگر که به‌مرورزمان آثار آن مشاهده خواهد شد، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
زارعی خاطرنشان کرد: قطعاً با توانمندسازی و تعامل مردم، نهادها، شرکت‌ها و ادارات منطقه با شبکه بهداشت، در راستای تحقق اهداف موردنظر در حوزه سلامت می‌توانیم توانمندتر حرکت کرده و سریع‌تر به اهداف و حقوق حقه خود برسیم.
کارشناسان ارشد وزارت بهداشت، استان و شهرستان برای ارزیابی اولیه تهدیدهای محیطی اجتماعی از شهرستان عسلویه بازدید میدانی داشتند و از نزدیک با سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مدیران گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای استان و شهرستان بحث و تبادل‌نظر کردند.
انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
بازدید     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >