دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت؛
آموزش، مهم‌ترین محور ارزیابی شوراهای انضباطی است/ گزارش تصویری

20 آذر 1396
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در کارگاه آموزشی دوروزه دبیران شوراهای انضباطی ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی در بوشهر، با اشاره به اهمیت آموزش دانشجویان در کاهش تخلفات انضباطی گفت: آموزش مهم‌ترین محور ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

دکتر وحید صرامی با اشاره به ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در راستای ارزیابی شوراهای انضباطی هر دانشگاه و برای رسیدن به موضوع مهم پیشگیری، از سال ۱۳۹۰ ارزیابی دانشگاه‌ها را آغاز کرده و برای این امر شاخص‌هایی نیز تدوین کرده است.
دبیر شورای انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت ادامه داد: از ۵۰۰ امتیاز ارزیابی که برای شوراهای انضباطی در نظر گرفته‌ایم، ۲۰۰ امتیاز را برای موضوع پیشگیری و آموزش قرار داده‌ایم و این امتیازدهی به دلیل اهمیت موضوع آموزش است و این امتیاز نیز برای آموزش دانشجویان جدیدالورود توسط شوراهای انضباطی در نظر گرفته‌شده است.
صرامی افزود: آموزش می‌تواند دانشجویان را نسبت به مقررات آگاه کند و همین موضوع توانسته بسیاری از مراجعات به شورای انضباطی را کاهش دهد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری در تخلفات انضباطی گفت: در دنیای امروز روش‌های پیشگیری از تخلف به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای سلامت یک جامعه محسوب می‌شود.
دکتر حسین دارابی افزود: در یک جامعه باید موضوع پیشگیری به‌گونه‌ای نهادینه شود که امکان ابتلا به تخلف وجود نداشته باشد و اگر بعد از نهادینه شدن پیشگیری بازهم تخلفی صورت گرفت، برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای باشد که راه درمانی در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به نقش ارکان مختلف جامعه در موضوع پیشگیری از تخلف گفت: یک جامعه دارای سطوح مختلفی است که یکی از آن‌ها موضوع پیشگیری از تخلف است و تمامی ارکان جامعه برای رسیدن به موضوع پیشگیری نقش دارند و باید در این خصوص مشارکت همه‌جانبه باشد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی از نقش واحدهای مختلف دانشگاهی در خصوص نهادینه کردن پیشگیری از تخلف گفت: موضوع پیشگیری از تخلف، نیاز به مشارکت تمامی ارکان دانشگاهی دارد و باید با مدنظر قرار دادن موضوع پیشگیری برای رشد پایدار و رسیدن به یک جامعه سالم قدم برداریم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با اشاره به اهمیت پرداختن به بعد انسانی و اخلاقی در دانشجویان گفت: در کنار تخصصی که دانشجویان به دست می آورند، باید به شایسته‌ترین وجه در راه تکامل علمی و فکری دانشجویان تلاش کنیم.
مهندس مهدی محمدی افزود: برای رشد فکری و دانشجویان نیاز است که مباحث آموزشی در زمینه تخلفات انضباطی در نظر گرفته شود و این نکته می‌تواند در کاهش آسیب‌های انضباطی مؤثر باشد.
وی نقش برگزاری جشنواره‌های فرهنگی برای آموزش دانشجویان در مسایل مختلف فرهنگی را بسیار مؤثر عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی ازجمله جشنواره فرهنگی بسیار می‌تواند در ایجاد بستری مناسب برای ارتقای دانشجویان مؤثر باشد و باید برای کاهش تخلفات انضباطی و بهبود مسایل فرهنگی این‌چنین برنامه‌هایی را در نظر داشته باشیم.
در ادامه این کارگاه آموزشی  پرونده‌های انضباطی شایع موردبررسی قرار گرفت و نکات انضباطی نیز برای دبیران و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی حاضر در این جلسه مطرح شد.
اولین روز از چهارمین کارگاه آموزشی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  به‌منظور توانمندسازی دبیران و کارشناسان و بررسی پرونده‌های انضباطی در جهت آموزش مسائل انضباطی با حضور نمایندگان شوراهای انضباطی ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی شامل ایلام، بندرعباس، اهواز، بهبهان، جهرم، فسا، شیراز، تهران و ایران  با حضور دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت و دکتر دارابی قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و محمدمهدی محمدی معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه صبح امروز دوشنبه ۲۰ آذرماه در محل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شروع به کار کرد.

انتهای پیام/ س. ر 2050با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شورای.انضباطی     دکتر.وحید.صرامی     دکتر.حسین.دارابی     مهندس.محمدمهدی.محمدی     معاونت.دانشجویی‌فرهنگی        

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >