رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
‌یکی از مشکلات اصلی بهداشتی کشور ما بیماری‌های غیر واگیر است

26 آذر 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ‌یکی از مشکلات اصلی بهداشتی کشور ما بیماری‌های غیر واگیر است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر سعید کشمیری در نشست روسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر بابیان اینکه درگذشته مشکل اصلی نظام بهداشتی، بیماری‌های واگیر بود اظهار داشت: زمانی مالاریا در کشور بسیار زیاد بود تا آنجایی که در وزارت بهداشت اداره‌ای به نام مالاریا وجود داشت.
وی اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش بسیار، بیماری‌های واگیر کنترل و بیماری‌ای مانند فلج اطفال ریشه‌کن شد و در حال حاضر بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت، چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی از معضلات کشور و استان است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود:‌ در سایه تلاش‌های بسیار زیاد و توسعه زیرساخت‌ها، رتبه‌ بهداشتی کشور ما رتبه خوب و ارزشمندی است که مورد تحسین نهادهای بین‌المللی قرارگرفته است.
جایگاه خوب استان در حوزه بهداشت و درمان
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: دریکی از اجلاس‌های اخیر سازمان جهانی بهداشت از توسعه زیرساخت‌های بهداشتی کشور تقدیر شد.
وی همچنین با اشاره به جایگاه خوب استان بوشهر در حوزه شبکه‌های بهداشت و درمان بیان کرد: شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر یکی از بهترین‌ها در کشور هستند که این نه‌فقط یک ادعا است زیرا شاخص‌ها این را به‌خوبی نشان می‌دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: نتیجه تلاش‌ها در حوزه بهداشت زمان‌بر است؛ وضعیت فعلی ما نتیجه‌های تلاش‌های ۲۰ سال گذشته است و نتیجه تلاش‌های فعلی نیز در سال‌های آینده مشخص می‌شود.
کاهش مشکلات دهان و دندان کودکان
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های وزارت بهداشت در حوزه دهان و دندان اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت، دهان و دندان است.
دکتر کشمیری اظهار کرد: آمارهای نگران‌کننده‌ای در مورد پوسیدگی و کشیدن دندان در کودکان وجود دارد که از زمان ورود وزارت بهداشت  به این مشکل ،شاهد بهبود وضعیت سلامتی دهان و دندان کودکان نسبت به گذشته هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: امیدواریم روزی برسد که تمام مردم استان دارای شناسنامه سلامت باشند.
لزوم بهبود وضعیت سلامتی مردم
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: مسئولیت سنگین سلامت مردم هر شهرستان بر عهده رئیس شبکه است که ضروری است وی با حضور میدانی و فعال در مراکز ارائه‌دهنده خدمات از نزدیک در جریان برنامه‌ها قرار بگیرد.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان با تشکر از تلاش‌های صورت گرفته افزود: مدیران باید با استفاده از ابزارهای موجود در رفع مشکلات و بهبود وضعیت تلاش‌ بیشتری انجام دهند.
رییس مرکز بهداشت استان بوشهر اضافه کرد: با بررسی شاخص‌ها می‌توان به پیشرفت یا عدم پیشرفت برنامه‌ها در راه رسیدن به هدف سنجید.
دکتر خواجه‌ئیان تصریح کرد: ضروری است با همین امکانات موجود تمامی تلاش‌ها برای بهبود وضعیت سلامتی مردم انجام شود.

انتهای پیام/ م.ب 2020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     معاونت.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   26 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >